Nové Porsche 911 už dostává i manuální převodovku. Jde o výbavu bez příplatku

Očekávané se stává realitou. Nejnovější generace Porsche 911 tak už přijíždí rovněž s volitelnou manuální převodovkou.

Nejedná se o žádné překvapení. Pozdější nabídku manuální převodovky pro novou generaci Porsche 911 (992) jsme měli potvrzenou už před samotnou premiérou novinky. Standardní osmistupňový automat tedy nyní doplní i volitelná sedmistupňová manuální převodovka. Prozatím ji Porsche uvádí pro varianty Carrera S a 4S s karoseriemi kupé i kabrioletu.

Prozatím nevíme, u kterých dalších variant 911 se možnost manuální převodovky objeví, snad by ovšem Porsche mohlo později zahrnout i základní Carreru. Zájemce přitom potěší, že manuální převodovka je volitelnou položkou bez jakéhokoliv příplatku. Za „kvedlání“ pákou si tedy automobilka nic neúčtuje.

Nejlevnější Porsche Taycan má české ceny. Co ušetříte za auto, můžete utratit za výbavu

Nejlevnější Porsche Taycan má české ceny. Co ušetříte za auto, můžete utratit za výbavu

Jak byste očekávali, volbou manuální převodovky bude 911 o špetku pomalejší ve sprintu na 100 km/h. Porsche mluví u Carrery S o přibližně 4 vteřinách, oproti standardním 3,7 vteřinám v případě automatu (bez balíčku Sport Chrono). Maximální rychlost pak není zrovna ohrožena, i manuální Carrera S totiž zvládne až 306 km/h (308 km/h u automatu).

Další výhodou volby manuálu je nicméně i snížení hmotnosti vozu. Manuální skříň je totiž lehčí než automat PDK a ve výsledku ušetří asi 38 kg. Na přesnou hodnotu pohotovostní hmotnosti evropské specifikace si ale musíme ještě počkat (Porsche nejprve zveřejnilo údaje pro americký trh).

Stejně tak ještě neznáme datum dostupnosti manuální převodovky pro 911 u českého zastoupení.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků