Nové pneumatiky Continental pro automobily střední třídy a luxusní vozy

Novinka letošního roku ContiPremiumContact 2 odráží úspěch a pokrok vývoje pneumatik zejména v oblasti zkracování brzdné dráhy, zvyšování bezpečnosti na mokré vozovce a zlepšování jízdních vlastností.

Velmi obsáhlá produktová řada letních pneumatik Continental zahrnuje pláště pro všechny druhy automobilů. Velmi úspěšná pneumatika ContiSportContact 2 se vyrábí ve více než 100 různých rozměrech a provedeních. Je velmi populární jak u řidičů sportovních a vysoce výkonných automobilů, tak u těch, kteří si chtějí vzhled svého vozu vylepšit nejrůznějšími tuningovými úpravami a v neposlední řadě i u výrobců automobilů jako plášť pro první výbavu nových vozů. Letos poprvé je tento plášť dostupný i v 15 provedeních se systémem SSR, který umožňuje jízdu i v případě defektu pneumatiky. Verze ContiSportContact 2 Vmax je jedinou sériové vyráběnou pneumatikou na světě, která má schválení pro rychlost do 360 km/h. ContiEcoContact 3, pneumatika pro kompaktní vozy, vyniká především krátkou brzdnou dráhou a nízkým jízdním odporem.

Novinka - ContiPremiumContact 2

Letní pneumatika ContiPremiumContact 2 se díky svému vyjímečnému dezénu stala novým etalonem pro brždění na mokré i suché vozovce. Specialitou nové letní pneumatiky jsou unikátní 3D drážky. Skosené a strmé boky drážky jsou navzájem přesně zkoordinovány a zajišťují  nadprůměrně vysokou stabilitu dezénových bloků, což zabraňuje jejich deformaci. Velká kontaktní plocha pneumatiky s vozovkou zůstává zachována dokonce i v kritických situacích, např. při objíždění překážky.

Důsledkem je extrémně krátká brzdná dráha na suché i mokré vozovce. Asymetrický dezén nové ContiPremiumContact 2, který byl vyvinut speciálně pro vozidla střední a vyšší třídy, přináší větší míru bezpečí na mokré vozovce, vysokou jízdní stabilitu  a vynikající ovladatelnost vozidla. Vývoj nové pneumatiky je plně v souladu s filozofií značky „Více bezpečnosti = Continental“.

ContiSportContact 2 Vmax – pro rychlosti až do 360 km/h

Rychlost dosahovaná moderními sportovními automobily byla dříve doménou především závodů Formule 1. Exkluzívní modely vyrobené na zakázku či vozy jako např. Porsche, Ferrari dokáží jet rychlostí vyšší než 350 km/h. Právě pro tyto vozy vyvinul koncern Continental AG novou pneumatiku ContiSportContact 2 Vmax.

Základem pro vývoj této pneumatiky byla  ContiSportContact 2, která umožňovala jízdu rychlostí až 330 km/h.  Jejím zdokonalením a vytvořením nové pneumatiky ContiSportContact 2 Vmax získala značka Continental značnou výhodu proti konkurenci v oblasti vysokorychlostních pneumatik. ContiSportContact 2 Vmax je opatřena např. více drážkami v běhounu pneumatiky, které poskytují vyšší výkon a současně pomáhají zachovat optimální teplotu i při nejvyšších rychlostech. Přínosem toho, že hloubka dezénu pneumatiky je 6,3 – 7 mm (nižší hloubka než u CSC 2)  je vynikající handling. Nový asymetrický dezén ContiSportContact 2 Vmax  má výrazný a nezaměnitelný vzhled, kterým se liší od „běžné“ pneumatiky ContiSportContact 2. ContiSportContact 2 Vmax je úplně první sériově vyráběnou silniční pneumatikou na světě, která zvládne rychlosti až 360 km/h. 

ContiSportContact 2 – sportovní pneumatika i ve verzi SSR 

ContiSportContact 2 je určená především pro rychlé a vysoce výkonné automobily. Její hlavní předností je vynikající odezva na řídící povely, vysoká stabilita i při průjezdu zatáčky vysokou rychlostí a perfektní jízdní  vlastnosti na mokré i suché vozovce. Klíčovou charakteristikou je však maximální ochrana proti vzniku aquaplaningu.  Není tedy žádným překvapením, že ContiSportContact 2 je velmi oblíbeným pláštěm jak u výrobců automobilů, tak majitelů sportovních vozů či tuningově upravovaných modelů.

Letos poprvé je ContiSportContact 2 nabízena i ve verzi SSR. SSR je naprosto nový způsob konstrukce pneumatiky, který Vám zajistí mobilitu, i v případě defektu během jízdy. Jeho tajemství spočívá v tom, že pneumatiky mají zesílenou bočnici, která udrží auto i v případě, že dojde ke ztrátě tlaku v pneumatice následkem defektu. Je tak zajištěno, že zploštělá pneumatika není drcena mezi ráfkem kola a vozovkou. Řidič může  pokračovat v cestě za předpokladu, že vůz řídí opatrně a jede nižší rychlostí: v závislosti na hmotnosti vozidla a kvalitě vozovky je možné používat takovou pneumatiku až do vzdálenosti 80 km a rychlosti 80 km/hod.

Pneumatiky ContiSportContact 2 SSR  jsou schváleny pro použití na automobilech  Porsche, Mercedes a BMW.

ContiEcoContact 3 pro kompaktní vozy

Continental ContiEcoContact 3 nabízí uživatelům špičkové hodnoty ve třech nejdůležitějších parametrech – zkrácenou brzdnou dráhu na suché i mokré vozovce, nízkou hodnotu valivého odporu a dlouhou životnost. Díky nově koncipovanému uspořádání asymetrického dezénu a využití nejmodernější Silika směsi s aktivátory, které dále zlepšují vlastnosti tzv. „full Silika směsi“, představuje nová pneumatika Continental ContiEcoContact 3 současný vrchol možností obutí pro osobní automobily kompaktní a některé vozy střední třídy.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků