Nové NSX zatím přináší Hondě více starostí než radostí

Japonská automobilka Honda to s návratem legendární Hondy NSX nemá vůbec lehké. Studie Acura Advanced Sports Car, která měla představovat budoucího nástupce byla totiž veřejnosti odmítnuta, protože nepůsobila tak dobře jako NSX ve své době.

Vedení automobilky tak oznámilo, že celý projekt se po stránce designu vrací úplně na začátek a tvůrci tak musí přijít se vzhledem, který bude opravdu zajímavý, sportovní a atraktivní. A hlavně plně funkční, pokud má být NSX soupeřem pro Ferrari a Lamborghini jako tomu bylo v první polovině devadesátých let.

Každopádně o technice je jasno. Vůz bude mít zadní náhon, a vysokootáčkový desetiválec umístěný za sedadly.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Acura Advanced Sports Car

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků