Nové nafťáky Toyoty se začaly vyrábět v Polsku

Na ženevském autosalonu představila Toyota nový naftový motor 2.2 l se dvěma výkony: 110 a 130 kW. Tento motor dostane Avensis, který se vyrábí v Británii, přičemž montáž samotných motorů odstartovala v Polsku v továrně TMIP. Roční výrobní kapacita je plánována na 180 000 kusů. V současné době má Toyota osm výrobních závodů v šesti evropských zemích: Velká Británie, Francie, Polsko, Turecko, Portugalsko a Česká republika.

Druhý výrobní závod – Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP)- produkuje od dubna 2002 manuální převodovky. V lednu 2005 se zde rozběhla produkce nových zážehových litrových motorů a převodovek pro malé automobily z Kolína. Toyota počítá, že ročně bude vyrábět 250 000 těchto motorů a 300 000 převodovek, což by zvýšilo eventuální produkci v TMMP až na 550 000 kusů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků