Nové nafťáky pro Ford Mondeo

Ford přichází s mírnou obměnou naftových motorů u modelu Mondeo. Stávající motor 2.2 TDCI s výkonem 114 kW (155 k) a kroutícím momentem 360 Nm dostane od ledna 2006 nové turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek, které by mělo dále zlepšit práci motoru v nízkých otáčkách a vylepšit reakce na plynový pedál. Dle informací by se měla spodní hranice použitelných otáček posunout až k 1 300 ot/min. Dále bude motor upraven, aby vyhovoval emisní normě EURO 4. Maximální výkon motoru nebude nižšími emisemi dotčen a stejná by měla zůstat i cena.

Druhou změnou u Fordu je nahrazení dnes již velmi zastaralého motoru 2.0 TDDi o výkonu 66 kW (90 k) novějším nafťákem 2.0 TDCI s totožným výkonem ale s moderním common-railem. Tato změna se sice netýká přímo českého trhu, protože starý nafťák není Česku v nabídce, ale je otázkou, zda se nový motor neobjeví i u nás. Šlo by sice o suverénně nejslabší motor pod kapotou, jehož dynamika by by ve spojení s velkým Mondeem určitě nebyla velkým lákadlem, sympatie by si však mohl získat nízkou cenou. U nás stále jezdí poměrně dost velkých vozů s obdobnými motory a zájem kupujících o nejslabší model by nemusel být zanedbatelný. Kompenzací by byla lákavá cena, která se má pohybovat kolem 20 000 eur.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků