Nové nafťáky pro Ford Mondeo

Ford přichází s mírnou obměnou naftových motorů u modelu Mondeo. Stávající motor 2.2 TDCI s výkonem 114 kW (155 k) a kroutícím momentem 360 Nm dostane od ledna 2006 nové turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek, které by mělo dále zlepšit práci motoru v nízkých otáčkách a vylepšit reakce na plynový pedál. Dle informací by se měla spodní hranice použitelných otáček posunout až k 1 300 ot/min. Dále bude motor upraven, aby vyhovoval emisní normě EURO 4. Maximální výkon motoru nebude nižšími emisemi dotčen a stejná by měla zůstat i cena.

Druhou změnou u Fordu je nahrazení dnes již velmi zastaralého motoru 2.0 TDDi o výkonu 66 kW (90 k) novějším nafťákem 2.0 TDCI s totožným výkonem ale s moderním common-railem. Tato změna se sice netýká přímo českého trhu, protože starý nafťák není Česku v nabídce, ale je otázkou, zda se nový motor neobjeví i u nás. Šlo by sice o suverénně nejslabší motor pod kapotou, jehož dynamika by by ve spojení s velkým Mondeem určitě nebyla velkým lákadlem, sympatie by si však mohl získat nízkou cenou. U nás stále jezdí poměrně dost velkých vozů s obdobnými motory a zájem kupujících o nejslabší model by nemusel být zanedbatelný. Kompenzací by byla lákavá cena, která se má pohybovat kolem 20 000 eur.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků