Nové Mitsubishi Outlander se ukázalo v drsném terénu. Premiéra proběhne brzy

Příchod do Evropy je málo pravděpodobný, v každém případě je ale nový Outlander pro Mitsubishi důležitým modelem.

Na novou generaci Mitsubishi Outlander začala automobilka lákat vcelku nedávno potemnělými snímky siluety SUV. Teď už se ale dostávají na veřejnost i oficiální fotky a video maskovaného prototypu, který se neohrožené prohání i terénem. Značka taky potvrzuje, že premiéra novinky proběhne už 16. února.

Na světě je další superčerné auto. Tohle Mitsubishi Lancer na silnici potkat nechcete

Na světě je další superčerné auto. Tohle Mitsubishi Lancer na silnici potkat nechcete

Jak už naznačily dřívější upoutávky, i pod maskováním lze vidět, že si SUV od Mitsubishi ponechá známé proporce a k tomu přihodí designové prvky z konceptu Engelberg Tourer představeného v roce 2019 na autosalonu v Ženevě. Mitsubishi už zmínilo, že Outlander uvede nový designový směr, kterým se budou řídit i následující modely značky.

Schopnosti v terénu má zajistit i nový systém Super All-Wheel Control v rámci pohonu všech kol. Chybět nebude ani volič jízdních režimů pro ty nejčastější podmínky. O technice pod kapotou nicméně Mitsubishi zatím nemluví. Plug-in hybridní ústrojí po vzoru odchozí generace Outlanderu PHEV by se zdálo jako jasná volba, pokud by SUV zavítalo do Evropy.

Konec Hondy HR-V v Evropě byl nepodloženou spekulací. Nekončí, bude z ní hybrid

Konec Hondy HR-V v Evropě byl nepodloženou spekulací. Nekončí, bude z ní hybrid

Současná třetí generace Mitsubishi Outlander přijela v roce 2012 a dodnes podstoupila dvě modernizace, tu poslední v roce 2018. Uvedení nové generace na starém kontinentu je však nepotvrzené. Jak už totiž víme, Mitsubishi dříve oznámilo zastavení uvádění nových modelů a postupný odchod z trhu Evropy. Modernizovaného Eclipsu Cross se ale ještě dočkáme.

Zatím tedy Mitsubishi potvrzuje uvedení nejprve na trzích USA, Kanady a Portorika, načež budou následovat další mezinárodní trhy. Po 16. únoru budeme nejspíš chytřejší.

Mitsubishi

Mitsubishi je japonský průmyslový koncern skládají se z mnoha společností různých zaměření. Začal v roce 1870 jako loďařská firma.

Výroba automobilů se u Mitsubishi datuje od roku 1917. Model A byl první japonský sériový automobil.

Mitsubishi Space Star • Mitsubishi Outlander • Mitsubishi ASX • Mitsubishi Eclipse Cross • Mitsubishi  L200

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

včera | Jiří Baborský | 65 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků