Nové Mitsubishi L200 oficiálně představeno

V těchto dnech Mitsubishi Motors Corporation poprvé představuje svůj zcela nový vůz L200 S.U.T. (Sports Utility Truck), který bude v Evropě uveden v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku.

Nový vůz L200, který bude vyrábět Mitsubishi Motors Thailand, vyjde z úspěchů svého předchůdce, včetně

  • leader evropského trhu pick-upů
  • od roku 1988 bylo z Thajska exportováno více než 700 000 vozù
  • vítěz FIA Cross Country Rally World Cup v roce 2003

Vyšlechtěný styl

Jak již naznačil „Truck Evolution“ v průběhu Rallye Dakar 2005, nový pick-up L200 má mnoho společného z designu konceptu Pajero Evo 2+2 z roku 2002 a závodního vozu pajero Evolution. Má téměř identické linie, vyzývavou přední mřížku a pevný postoj.

Designéři Mitsubishi Motors dosáhli u nového konceptu pick-upu velice svěžího vzhledu. Namísto pouhé krabice přišli s troufalými stylovými prvky. Kabině vozu dali do vínku největší rozměr interiéru v segmentu, přesně jak byste očekávali od Sports Utility Trucku (S.U.T.).

Dynamický vůz

Nový L200, který bude k dispozici jako Single Cab, Club Cab a 4-dveřový Double Cab, také přinese do třídy středních pick-upů mnohem vyšší standard řízení, a to díky svému modernímu stálému převodu na všechna kola „Super Select 4-wheel drive system“, aktivnímu systému kontroly stability a trakce, ve spojení se 17“ koly a nejmenšímu poloměru otáčení ve třídě.

Nový L200 bude vybaven ještě výkonnějším dieselovým motorem se systémem common rail, splňujícím emisní normy EURO IV. Pick-up L200 nabídne všechny klíčové atributy potřebné pro práci vozu, a to jak na silnicích, tak i v terénu, a to zejména díky zcela přepracovanému rámu z uzavřených profilů vyrobenému unikátní technologií (tzv. hydraulickým tvářením) a novému nezávislému zavěšení předních kol.

Nový Mitsubishi L200 bude v Evropě odhalen u příležitosti autosalonu v Boloni, a to 1.12. 2005.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků