Nové Mitsubishi L200 oficiálně představeno

V těchto dnech Mitsubishi Motors Corporation poprvé představuje svůj zcela nový vůz L200 S.U.T. (Sports Utility Truck), který bude v Evropě uveden v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku.

Nový vůz L200, který bude vyrábět Mitsubishi Motors Thailand, vyjde z úspěchů svého předchůdce, včetně

  • leader evropského trhu pick-upů
  • od roku 1988 bylo z Thajska exportováno více než 700 000 vozù
  • vítěz FIA Cross Country Rally World Cup v roce 2003

Vyšlechtěný styl

Jak již naznačil „Truck Evolution“ v průběhu Rallye Dakar 2005, nový pick-up L200 má mnoho společného z designu konceptu Pajero Evo 2+2 z roku 2002 a závodního vozu pajero Evolution. Má téměř identické linie, vyzývavou přední mřížku a pevný postoj.

Designéři Mitsubishi Motors dosáhli u nového konceptu pick-upu velice svěžího vzhledu. Namísto pouhé krabice přišli s troufalými stylovými prvky. Kabině vozu dali do vínku největší rozměr interiéru v segmentu, přesně jak byste očekávali od Sports Utility Trucku (S.U.T.).

Dynamický vůz

Nový L200, který bude k dispozici jako Single Cab, Club Cab a 4-dveřový Double Cab, také přinese do třídy středních pick-upů mnohem vyšší standard řízení, a to díky svému modernímu stálému převodu na všechna kola „Super Select 4-wheel drive system“, aktivnímu systému kontroly stability a trakce, ve spojení se 17“ koly a nejmenšímu poloměru otáčení ve třídě.

Nový L200 bude vybaven ještě výkonnějším dieselovým motorem se systémem common rail, splňujícím emisní normy EURO IV. Pick-up L200 nabídne všechny klíčové atributy potřebné pro práci vozu, a to jak na silnicích, tak i v terénu, a to zejména díky zcela přepracovanému rámu z uzavřených profilů vyrobenému unikátní technologií (tzv. hydraulickým tvářením) a novému nezávislému zavěšení předních kol.

Nový Mitsubishi L200 bude v Evropě odhalen u příležitosti autosalonu v Boloni, a to 1.12. 2005.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků