Nové MG7 již oficiálně! A5 z levného kraje startuje s patnáctistovkou. Nechybí ale samosvor a sportovní sedačky

Elegantní fastback automobilky MG se může klidně dostat i k nám. V takovém případě to ale odhadujeme až na další várku motorizací.

Automobilka MG ukázala na začátku tohoto měsíce prvních pár záběrů své vlajkové lodi MG7. Auto s karoserií fastback se nyní konečně oficiálně představuje. MG7 je duchovním nástupcem původního sedanu MG7, který se taktéž prodával v Číně. I proto vidíme identickou zelenou barvu na autě pro tiskové fotografie. Novinka zároveň zahajuje modelovou linii Black Label Series, která bude určena těm „lepším“ modelům z portfolia.

Moderně vypadající vůz má pohon předních kol a prozatím dvě motorizace. 300 VTGI je přeplňovaná patnáctistovka dosahující výkonu 136 kW (185 koní) a točivého momentu 300 N.m. Silnější motorizací je 405 VGTI Trophy s přeplňovaným dvoulitrem o výkonu 189 kW (257 koní) a s točivým momentem 405 N.m. Slabší motorizace má 7stupňový automat DCT, silnější 9stupňovou převodovku ZF.

Příští rok by měly v nabídce být také plug-in hybridy. Ve výbavě vozu jsou pak elektronicky řízený samosvorný diferenciál, adaptivní odpružení nebo zadní křídlo, které se automaticky vysouvá nad 100 km/h. S rozměry 4884 mm na délku, 1889 na šířku a 1447 na výšku je pak MG7 jen o kousek větší než Audi A5 Sportback, které je ovšem o trochu širší.

MG7 je pětimístné, má přední sedadla s vyšším bočním vedením, panoramatickou střechu nebo sdružený přístrojový štít s infotainmentem v 33palcovém panelu. Ačkoliv se značka MG nyní dostala do České republiky, není zatím přítomnost MG7 na našem trhu potvrzena. Větší šance bude zřejmě až u plug-in hybridních motorizací.

MG

MG je britská automobilka založená v roce 1920 Cecilem Kimberem. Byla známá předevšími svými dvousedadlovými sportovními vozy.

Výroba byla v MG ukončena v roce 1980. Následovalo několik návratů, dnes značku vlastní čínská Shanghai Automotive Industry.

MG3 • MG ZS EV

Diskuze (16) Další článek: TEST Cupra Formentor VZ5 (287 kW): Španělovi narostly koule, ale neukáže je každému

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,