Nové mestské modely bude Volkswagen vyrábať v Bratislave

Nové mestské modely bude Volkswagen vyrábať v Bratislave

Už dlhšiu dobu je známe, že nemecká automobilka Volkswagen napreduje s vývojom rodinného kompaktného modelu predznačeného futuristickým konceptom Up!, ktorý sa stihol predstaviť už aj na niekoľkých svetových autosalónoch. Výroba tohto modelového radu, teda päť aj trojdverovej verzie pritom bude prebiehať v bratislavskej fabrike, ktorá sa Volkswagenu javila byť ako najvhodnejšia z užšieho výberu.

Vďaka tomuto rozhodnutiu začne vedenie koncernu s prípravami na rozširovanie výrobných kapacít na zhruba 400 tisíc kusov ročne tak, aby tento produkcia tohto modelu mohla začať najneskôr v roku 2011. Volkswagen taktiež investuje do začatia výroby zhruba 308 miliónmi eur s tým, že k súčasným 8 000 zamestnancov pribudne ďalších 1 500. Pripomeňme, že v súčasnosti sa v Bratislave vyrábajú modely VW Touareg, Audi Q7 a Škoda Octavia.
Je třetí kolo k něčemu? Test skútru Yamaha Tricity 125

Yamaha Tricity 125

Yamaha Tricity je v podstatě běžný městský skútr, který ale díky své koncepci nabízí řadu výhod. Můžete ho řídit i s běžným béčkem nebo řidičákem A1, nabízí extra porci stability navíc a může ho tak řídit i naprostý začátečník. Navíc, ze semaforů odjedete vždy jako první a ve finále nabízí i nejnižší cenu ze všech tříkolových skútrů.

25.  6.  2017 | Michal Žďárský | 10 příspěvků
Test: Který nosič na kola koupit? Vyhněte se upevnění na víko zavazadelníku

Test: Který nosič na kola koupit? Vyhněte se upevnění na víko zavazadelníku

Na dovolenou si velká část motoristů bere i své bicykly. Pokud je nechcete převážet na střešním nosiči, zbývá řešení v podobě upevnění nosiče na víko zavazadelníku či na tažné zařízení. Švýcarský autoklub otestoval obě varianty na různých modelech.

18.  6.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test: VW Golf GTI je i po faceliftu nejlepším hot-hatchem všedních dnů...

Volkswagen Golf GTI (2017)

Nedávný facelift Volkswagenu Golf se dotkl i verze GTI. Vyzkoušeli jsme základní variantu s manuální převodovkou.

15.  6.  2017 | Milan Lažanský | 44 příspěvků