Nové mestské modely bude Volkswagen vyrábať v Bratislave

Už dlhšiu dobu je známe, že nemecká automobilka Volkswagen napreduje s vývojom rodinného kompaktného modelu predznačeného futuristickým konceptom Up!, ktorý sa stihol predstaviť už aj na niekoľkých svetových autosalónoch. Výroba tohto modelového radu, teda päť aj trojdverovej verzie pritom bude prebiehať v bratislavskej fabrike, ktorá sa Volkswagenu javila byť ako najvhodnejšia z užšieho výberu.

Vďaka tomuto rozhodnutiu začne vedenie koncernu s prípravami na rozširovanie výrobných kapacít na zhruba 400 tisíc kusov ročne tak, aby tento produkcia tohto modelu mohla začať najneskôr v roku 2011. Volkswagen taktiež investuje do začatia výroby zhruba 308 miliónmi eur s tým, že k súčasným 8 000 zamestnancov pribudne ďalších 1 500. Pripomeňme, že v súčasnosti sa v Bratislave vyrábajú modely VW Touareg, Audi Q7 a Škoda Octavia.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků