Nové Maserati Grecale prošlo zkouškou ledem. Pořád má tajnosti, ale už ne na dlouho

Maserati představí své druhé SUV letos. Zatím ale nevíme, kdy na odloženou premiéru dojde.

Zbrusu nové italské SUV Maserati Grecale se mělo představit 13. listopadu v Miláně. Kvůli nedostatku čipů, bez kterých by automobilka nepokryla poptávku, se ale premiéra odsunula až na jaro letošního roku. Abychom na auto do té doby nezapomněli, připomíná se s fotkami ze zimního testování.

Konkrétně jde o snímky ze Švédska a finského Laponska. Automobilky v těchto regionech zkouší fungování svých modelů v teplotách hluboko pod bodem mrazu. Zkoumá se třeba startování za studena, trakce na ledovém povrchu a řiditelnost všech těch kil, když se na takto nebezpečném povrchu splaší.

Maserati Grecale je sourozencem Alfy Romeo Stelvio. Stojí tedy na platformě GIorgio s pohonem zadních kol. O pohonných jednotkách zatím nic nevíme. Mluví se o tom, že vrcholná verze Trofeo nabídne motor ze supersportu Maserati MC20. Zřejmě se pod kapotou objeví i 510koňový šestiválec z Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio.

Přesné datum premiéry stanoveno nebylo. V letošním roce má pro nás Maserati tři premiéry. Vedle SUV Grecale se ukáže ještě otevřená verze modelu MC20 a dorazí nové GranTurismo.

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio je první SUV v historii sportovní značky. Automobilka ho uvedla na trh v roce 2016.

Ceny, výbava • Test • Cena pro ČR • Alfa Romeo Stelvio QV NRING

Diskuze (5) Další článek: Nová Toyota Sequoia se právem stává nejluxusnějším SUV značky. Nabídne však i verzi pro drsňáky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz