Nové Maserati GranTurismo se opět odhaluje. Potvrzuje šestiválec Nettuno minimálně ve dvou verzích

Už to musí být opravdu blízko. Nové Maserati GranTurismo se už před světem neskrývá, známe už dvě jeho verze a pohonnou jednotku.

Podoba nového Maserati GranTurismo již vlastně není tajemstvím. Bude totiž i jako čistě elektrická verze Folgore, a ta se již představila bez kamufláže na Pebble Beach a sand všichni nadšenci do značky už viděli s tímto autem video. Oficiální debut však ještě neproběhl, Maserati jen bez nějaké velké slávy auto prostě odhalilo. Nyní v tom pokračuje, můžeme se podívat na GranTurismo bez maskování.

Ještě před oficiálním odhalením se vůz ukázal a odhaluje verze Modena a Trofeo. S vozy aktuálně jezdí vybraní zaměstnanci automobilky. Pokud se podíváte na fotografie pozorně, uvidíte logo trojzubce s barvou italské trikolory, a na okně je označení 75th. Maserati tím odkazuje na svou řadu grand toureru A6, první se objevil v roce 1947, tedy před 75 lety.

Na fotografiích se nám opět potvrzuje, že design vozu bude spíše evolucí předchozího provedení. Žádná revoluce se tedy konat nebude, alespoň ne designová. Budou to ale motory, co má novinku posunout kupředu a ukázat budoucnost značky. Už víme, že elektrické Folgore bude mít tři elektromotory o celkovém výkonu téměř 1200 koní.

Maserati zároveň potvrzuje, že verze Modena a Trofeo budou mít pod kapotou vidlicový šestiválec Nettuno, který debutoval v supersportu MC20. V něm produkuje výkon 630 koní při 7500 otáčkách za minutu a maximum točivého momentu činí 730 N.m. Jakými čísly nás ale motor ohromí v novém GranTurismu zatím netušíme.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patřilo do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět. Dnes Maserati patří do skupiny Stellantis.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

Váš názor Další článek: Max Verstappen vytáhl nový Civic Type R na závodní okruh. Líbil se mu natolik, že s ním odjel

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,