Nové Maserati Cielo oficiálně: Poprvé odložilo střechu a vstup okoření limitovaná edice

Maserati si dalo s otevřenou verzí MC20 pěkně načas. Od představení kupé uplynuly téměř dva roky a jako by to nebylo málo, kamuflovaný roadster odložil střechu až nyní při oficiální premiéře.

Jak už jsme psali dříve, novinka se jmenuje Cielo, což v překladu znamená nebe. Částečný podíl na dlouhém čekání má zřejmě fakt, že pro MC20 má Maserati tři různé karbonové skelety. To znamená, že kupé, roadster a připravovaná elektrická verze mají na míru přizpůsobený základ. Jde především o strukturu vrstvení karbonových vláken. Zatímco kupé se zaměřuje na nízkou hmotnost a co nejlepší jízdní výkon, u Ciela jde spíše o posílení celkové tuhosti. Výztuhy přidaly oproti kupé 65 kg.

Střecha se dokáže otevřít i zavřít za pouhých 12 sekund a tvoří ji velký chromatický skleněný panel. Dle preferencí může zůstat průhledný, nebo během okamžiku zmatnět pomocí tekutých krystalů. Automobilka podotýká, že jde o největší skleněný panel v segmentu.

Cielo má s kupé  společnou třílitrovou V6 s výkonem 456 kW a točivým momentem 730 Nm. Síla je posílána na kola skrze osmistupňový automat, díky němuž dokáže Cielo uhánět rychlostí až 320 km/h.  S integrací odnímatelné střechy musela automobilka oželet stylové zadní okno s otvory tvořícími trojzubec. Místo něj zadní kapotu zdobí titanový polep. Upravené jsou také otvory pro přívod vzduchu kvůli zachování dveří s vertikálními panty.

Současně s uvedením na trh automobilka vyrobí 60 kusů úvodní série PrimaSerie Launch Edition. Ta je unikátní světle modrým třívrstvým lakem Acquamarina z palety zakázkových barev Maserati. Obsahuje také příměs pastelové šedé a duhovou slídu. Exteriér doplní zlatá 20palcová kola a plakety ve stejném odstínu. Později bude k dostání i karbonová sada kol, která ušetří 30 km váhy.  

Interiér omezené série ozdobí alcantara v ledovém odstínu a kůže s kontrastním modrým prošíváním. Na opěrkách hlavy se místo trojzubce objeví výšivka “PrimaSerie”.

S otevřenou verzí automobilka prezentuje i novinky pro modelový ročník 2023. Mezi ně patří nové páčky pod volantem spolu s ovladačem světel. Z technických vychytávek lze zmínit kamerový systém se záběrem 360°, čtení dopravních značek a prediktivní nouzové brzdění.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patřilo do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět. Dnes Maserati patří do skupiny Stellantis.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

Diskuze (2) Další článek: Další rána pro svobodu řidiče? Možná zmizí dopravní značky a auta budou automaticky omezována

Témata článku: , , , , , , , , , , ,