Nové „laserové zdi“ na přechodech zvýší bezpečnost chodců

Snížená viditelnost, nepozornost řidičů či někdy i sebevražedné sklony nevšímavých chodců přecházejících přes přechody bez rozhlédnutí, si ročně vyžádají několik tisíc mrtvých a nespočetně mnoho zraněných na celém světě. Tuto situaci by částečně mohl řešit nový koncept speciálních „laserových semaforů“ na přechodech pro chodce. 

Systém Virtual Wall sestává ze dvou stojanů, které jsou schopny v prostoru mezi sebou promítnout aktuální dění na přechodu či zvýraznit obrysy přecházejících osob. Systém má velikou výhodu v tom, že promítanou červenou barvu lze skutečně vidět již z dálky a tak je prakticky nemožné si přechodu nevšimnout. Plasma-laser je uzpůsoben tak, aby neoslepoval řidiče a ani chůdce.
 

S využitím „virtuální zdi“ se počítá zejména ve velkých evropských a amerických městech, kde rok od roku počet přejetých chodců stoupá. V souvislosti s tímto projektem se však ozvalo i několik podnikavců, kteří by podobný systém promítání chtěli použít na pohyblivou reklamu. Tak či onak, tenhle nový systém, jehož vývoj má na svědomí Hanyoung Lee, je zatím jen v plenkách a tak si na jeho zavedení (pokud se dostane přes testovací fází) počkáme i několik let.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků