Nové kusy Astonu Martin Vantage V12 Zagato se ukazují světu. Vznikají v párech

Na rozdíl od původní série mají nové exempláře karbonovou karoserii s vylepšenou aerodynamikou. To však není všechno.

O vzniku dalších kusů unikátních Aston Martinů V12 Vantage s karoseriemi Zagato jsme slyšeli už minulý rok a letos v dubnu nám firma R-Reforged, zodpovědná za stavbu těchto staronových vozů, ukázala první ilustrace možných specifikací. Uběhlo asi půl roku a britská společnost s úzkou vazbou na samotnou automobilku Aston Martin již představuje první vyrobené kusy.

Jak už bylo dříve obeznámeno, limitovaná série V12 Zagato Heritage Twins je oslavou 100. výročí karosárny Zagato. Kromě 19 kusů kupé však vznikne i 19 kusů nových Speedsterů a vozy nebude možné koupit jinak než v páru. První dvojka má rovněž funkci prototypů, které zamíří do soukromé sbírky italské karosárny.

Nová série vozů byla opět navržena u Zagata, řada věcí se totiž od originálu z roku 2011 změnila. Zaprvé, karoserie kupé i nového Speedsteru jsou nyní kompletně z karbonu, dříve byl použit hliník. Upravená příď má nový splitter a blatníky, zatímco vzadu se teď nachází aktivní výsuvné křídlo (dříve pevné).

Pod kapotou pak zůstává původní 5,9litrový dvanáctiválec s atmosférickým plněním, vůči originálnímu V12 Zagatu byl ale jeho výkon zvýšen na zhruba 600 koní (441 kW), extra tedy cca 80 koní (59 kW). A vyladěn byl i podvozek se snížením o 10 mm, širším rozchodem kol o 20 mm a novými 19palcovými kovanými koly APP Tech s centrální maticí. Obutím jsou Micheliny Pilot Sport 4S.

Konečný vzhled jednotlivých modelů bude samozřejmě záviset na vkusu zájemců, přičemž společnost zmiňuje například „nekonečnou“ paletu odstínů karoserie, kdy namíchá jakoukoliv barvu a příhodně k tomu poté vyhotoví rovněž zbarvení interiéru. Vozy vznikají s oficiální certifikací automobilky, na tvorbě jednoho kusů stráví dvanáctičlenný tým 16 týdnů.

Obě verze znovuzrozeného V12 Zagato budou homologovány pro silniční provoz. Cenovky se na veřejnost nedostaly, určitě to ale nebude málo.

Aston Martin

Aston Martin je britský výrobce luxusních sportovních automobilů. Je pojmenován dle zakladatele Lionela Martina a závodu Aston Hill.

Od roku 1994 byl majitelem automobilky Ford. V roce 2007 značka přešla pod britské konsorcium Prodrive.

Aston Martin VantageAston Martin DB11 Aston Martin Vanquish

Diskuze (22) Další článek: Mercedes-Benz slaví výrobní milník. Legendární třídy G už vzniklo 400.000 kusů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,