Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Globální model korejské automobilky vezme útokem peněženky mladých lidí již za pár měsíců.

Segment kompaktních SUV se již brzy dočká nového člena. Korejská automobilka Kia chystá svého dalšího zástupce, která má nyní konečně oficiální jméno - Seltos. Novinka se představí na konci tohoto měsíce. Do prodeje pak půjde v druhé půlce letošního roku.

Minitest Kia Sportage 1.6 CRDi 7DCT: Po asfaltu k srdci pragmatika

Minitest Kia Sportage 1.6 CRDi 7DCT: Po asfaltu k srdci pragmatika

Název Seltos je odvozen od řecké mytologie, ve které Celtos byl syn Herkula. Kia tím chce odkazovat na statečnost. Písmeno „S“ má potom v člověku evokovat sportovnost. Novinka by totiž měla být takovým agilnějším kompaktem.

Bude cílit především na mileniály, tedy na mladé lidi, kteří jsou v rozpuku a nechtějí se stát součástí davu. Takových SUV je ale na trhu jako máku a Kia bude muset přijít opravdu s něčím zajímavým. Podle automobilky by měl vůz zaujmout specifickým vzhledem s výraznými rysy.

Co chystá Kia? Letos hybridní Ceed SW, crossover XCeed, později i rivala Fordu Ranger

Co chystá Kia? Letos hybridní Ceed SW, crossover XCeed, později i rivala Fordu Ranger

Samozřejmostí bude moderní interiér se vším, co můžeme od SUV pro mladé čekat. Přístrojové desce by pak měla vévodit 10,25 palce velká obrazovka infotainmentu. Jak bude výsledný produkt vypadat, si tedy budeme muset počkat do konce měsíce. Vzhledem k tomu, že půjde o globální model, se dost možná podívá i k nám.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 52 příspěvků