Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Globální model korejské automobilky vezme útokem peněženky mladých lidí již za pár měsíců.

Segment kompaktních SUV se již brzy dočká nového člena. Korejská automobilka Kia chystá svého dalšího zástupce, která má nyní konečně oficiální jméno - Seltos. Novinka se představí na konci tohoto měsíce. Do prodeje pak půjde v druhé půlce letošního roku.

Minitest Kia Sportage 1.6 CRDi 7DCT: Po asfaltu k srdci pragmatika

Minitest Kia Sportage 1.6 CRDi 7DCT: Po asfaltu k srdci pragmatika

Název Seltos je odvozen od řecké mytologie, ve které Celtos byl syn Herkula. Kia tím chce odkazovat na statečnost. Písmeno „S“ má potom v člověku evokovat sportovnost. Novinka by totiž měla být takovým agilnějším kompaktem.

Bude cílit především na mileniály, tedy na mladé lidi, kteří jsou v rozpuku a nechtějí se stát součástí davu. Takových SUV je ale na trhu jako máku a Kia bude muset přijít opravdu s něčím zajímavým. Podle automobilky by měl vůz zaujmout specifickým vzhledem s výraznými rysy.

Co chystá Kia? Letos hybridní Ceed SW, crossover XCeed, později i rivala Fordu Ranger

Co chystá Kia? Letos hybridní Ceed SW, crossover XCeed, později i rivala Fordu Ranger

Samozřejmostí bude moderní interiér se vším, co můžeme od SUV pro mladé čekat. Přístrojové desce by pak měla vévodit 10,25 palce velká obrazovka infotainmentu. Jak bude výsledný produkt vypadat, si tedy budeme muset počkat do konce měsíce. Vzhledem k tomu, že půjde o globální model, se dost možná podívá i k nám.

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků