Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Globální model korejské automobilky vezme útokem peněženky mladých lidí již za pár měsíců.

Segment kompaktních SUV se již brzy dočká nového člena. Korejská automobilka Kia chystá svého dalšího zástupce, která má nyní konečně oficiální jméno - Seltos. Novinka se představí na konci tohoto měsíce. Do prodeje pak půjde v druhé půlce letošního roku.

Minitest Kia Sportage 1.6 CRDi 7DCT: Po asfaltu k srdci pragmatika

Minitest Kia Sportage 1.6 CRDi 7DCT: Po asfaltu k srdci pragmatika

Název Seltos je odvozen od řecké mytologie, ve které Celtos byl syn Herkula. Kia tím chce odkazovat na statečnost. Písmeno „S“ má potom v člověku evokovat sportovnost. Novinka by totiž měla být takovým agilnějším kompaktem.

Bude cílit především na mileniály, tedy na mladé lidi, kteří jsou v rozpuku a nechtějí se stát součástí davu. Takových SUV je ale na trhu jako máku a Kia bude muset přijít opravdu s něčím zajímavým. Podle automobilky by měl vůz zaujmout specifickým vzhledem s výraznými rysy.

Co chystá Kia? Letos hybridní Ceed SW, crossover XCeed, později i rivala Fordu Ranger

Co chystá Kia? Letos hybridní Ceed SW, crossover XCeed, později i rivala Fordu Ranger

Samozřejmostí bude moderní interiér se vším, co můžeme od SUV pro mladé čekat. Přístrojové desce by pak měla vévodit 10,25 palce velká obrazovka infotainmentu. Jak bude výsledný produkt vypadat, si tedy budeme muset počkat do konce měsíce. Vzhledem k tomu, že půjde o globální model, se dost možná podívá i k nám.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků