Nové Hyundai Elantra se představí na autosalonu v Pekingu

Automobilka Hyundai se opět zaměřila na třídu, ve které ji to vždy šlo nejlépe. Pro pekingský autosalon proto připravila modernizovaný model Elentra, který se zde představí jako vůz určen pro severoamerický a čínský trh.

Hyundai chce tímto modelem oslovit v USA především nenáročné skupiny lidí, které chtějí využívat vůz především pro městský provoz. Samotná Elantra se za velkou louží poprvé objevila před dvěma lety a automobilka zaznamenává stále větší čísla prodejnosti.

Američané malé motory neradi, a tak není divu, že doposud byl v nabídce jen zážehový dvoulitr s výkonem 138 koní a točivým momentem 184 Nm při 4600 ot./min, nově bude k dispozici také menší osmnáctistovka. Kromě klasické pětistupňové manuální převodovky můžou zákazníci volit čtyřstupňový automat.

Facelift modelu je patrný hned na první pohled. Nová je přední maska spolu s nárazníkem, jiný vzhled dostaly také světlomety. Vzadu je to podobné, nový nárazník spolu se skupinovými svítilnami působí nyní mnohem svěžeji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Elentra 2009

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků