Nové Hyundai Elantra se představí na autosalonu v Pekingu

Automobilka Hyundai se opět zaměřila na třídu, ve které ji to vždy šlo nejlépe. Pro pekingský autosalon proto připravila modernizovaný model Elentra, který se zde představí jako vůz určen pro severoamerický a čínský trh.

Hyundai chce tímto modelem oslovit v USA především nenáročné skupiny lidí, které chtějí využívat vůz především pro městský provoz. Samotná Elantra se za velkou louží poprvé objevila před dvěma lety a automobilka zaznamenává stále větší čísla prodejnosti.

Američané malé motory neradi, a tak není divu, že doposud byl v nabídce jen zážehový dvoulitr s výkonem 138 koní a točivým momentem 184 Nm při 4600 ot./min, nově bude k dispozici také menší osmnáctistovka. Kromě klasické pětistupňové manuální převodovky můžou zákazníci volit čtyřstupňový automat.

Facelift modelu je patrný hned na první pohled. Nová je přední maska spolu s nárazníkem, jiný vzhled dostaly také světlomety. Vzadu je to podobné, nový nárazník spolu se skupinovými svítilnami působí nyní mnohem svěžeji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Elentra 2009

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků