Nové Hyundai Elantra se představí na autosalonu v Pekingu

Automobilka Hyundai se opět zaměřila na třídu, ve které ji to vždy šlo nejlépe. Pro pekingský autosalon proto připravila modernizovaný model Elentra, který se zde představí jako vůz určen pro severoamerický a čínský trh.

Hyundai chce tímto modelem oslovit v USA především nenáročné skupiny lidí, které chtějí využívat vůz především pro městský provoz. Samotná Elantra se za velkou louží poprvé objevila před dvěma lety a automobilka zaznamenává stále větší čísla prodejnosti.

Američané malé motory neradi, a tak není divu, že doposud byl v nabídce jen zážehový dvoulitr s výkonem 138 koní a točivým momentem 184 Nm při 4600 ot./min, nově bude k dispozici také menší osmnáctistovka. Kromě klasické pětistupňové manuální převodovky můžou zákazníci volit čtyřstupňový automat.

Facelift modelu je patrný hned na první pohled. Nová je přední maska spolu s nárazníkem, jiný vzhled dostaly také světlomety. Vzadu je to podobné, nový nárazník spolu se skupinovými svítilnami působí nyní mnohem svěžeji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hyundai Elentra 2009

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků