Nové galerie Nissanu ukazují hrdost na vlastní historické dědictví

Dvě nové tokijské galerie Nissanu hostí velkou letní výstavu, představující některé z nejslavnějších aut v japonské automobilové historii.
Nové galerie Nissanu ukazují hrdost na vlastní historické dědictví

Výstava, nazvaná "DNA Nissanu", probíhá přímo v centru Tokia na Ginze, souběžně v budově ředitelství Nissanu a na nejprestižnějším místě Tokia – galerii Ginza - po celou hlavní letní sezónu. Má za úkol především zviditelnit firemní design a technické úspěchy, nejlépe reprezentující základní "DNA" značky Nissan.

K vidění tu je například první osobní automobil Nissan - Model 70 sedan, vítězné závodní vozy jako jsou Nissan R381 a Fairlady 240Z, stejně jako supermoderní modely - třeba Skyline GT-R.

Dvě galerie, otevřené po důkladné rekonstrukci teprve v červnu, byly navrženy nejen jako výstavní síň nových produktů Nissan, ale také jako historické expozice, kde se mohou návštěvníci dozvědět více o celé společnosti.

Rozsáhlé interaktivní multimediální vybavení povzbuzuje návštěvníky i k zaznamenávání jejich poznámek a myšlenek, týkajících se společnosti a jejich produktů. Hned v prvním měsíci po otevření galerií tudy prošlo přes 140 000 návštěvníků.

Bude-li mít cestu do Japonska určitě se na výstavu „DNA Nissanu“ skočte podívat, stojí to za to.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků