Nové dual-view displeje již brzy v sériových vozech

V roce 2006 představil výrobce audio techniky Alpine nový druh palubních displejů dual-view. Jejich originalita spočívá v tom, že ačkoli se jedná o jeden displej, může zobrazovat více kanálů najednou, přičemž to co vidíte, záleží od toho, ze kterého uhlu se na obrazovku díváte. V praxi to tedy může vypadat tak, že pokud řidič na obrazovce může sledovat údaje z navigačního systému, spolujezdec zas může sledovat například film z DVD, nebo televizi.

Konkurenční společnost, Blaupunkt v uplynulých dnech představila novou generaci těchto displejů, které vyvíjela v spolupráci se společností Bosch. První série těchto obrazovek o rozměrech 8 palců se objeví nejprve v nabídce příplatkové výbavy vozů vyšší kategorie. Obrazovka pozůstává z LCD monitoru, který je překrytý speciální průhlednou vrstvou. Ta plní funkci jakéhosi „filtru obrazových bodů“ a při pohledu z různých uhlů zobrazuje jen určitý počet pixelů.
 
Ve většině případů, kdy je v autě instalována „on board“ televize, se tato funkce deaktivuje při jízdě, aby nerozptylovala řidiče. Blaupunkt do těchto systému nyní instaluje novou možnost a to takou, že televizi budou moci za jízdy sledovat pouze spolucestující a nikoliv řidič.
 
Tuto novou technologii bychom měli poprvé spatřit v příštím roce a zatím ji bude možné instalovat, jen do luxusnějších vozů. O pár let se „dualní displeje“ možno stanou standardem ve všech vozech vyšší kategorie.
 
Klepněte pro větší obrázek 
První LCD displej s touto technologii z roku 2006
Klepněte pro větší obrázek
Dual view palubní obrazovka Blaupunkt
TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 49 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků