Nové dual-view displeje již brzy v sériových vozech

V roce 2006 představil výrobce audio techniky Alpine nový druh palubních displejů dual-view. Jejich originalita spočívá v tom, že ačkoli se jedná o jeden displej, může zobrazovat více kanálů najednou, přičemž to co vidíte, záleží od toho, ze kterého uhlu se na obrazovku díváte. V praxi to tedy může vypadat tak, že pokud řidič na obrazovce může sledovat údaje z navigačního systému, spolujezdec zas může sledovat například film z DVD, nebo televizi.

Konkurenční společnost, Blaupunkt v uplynulých dnech představila novou generaci těchto displejů, které vyvíjela v spolupráci se společností Bosch. První série těchto obrazovek o rozměrech 8 palců se objeví nejprve v nabídce příplatkové výbavy vozů vyšší kategorie. Obrazovka pozůstává z LCD monitoru, který je překrytý speciální průhlednou vrstvou. Ta plní funkci jakéhosi „filtru obrazových bodů“ a při pohledu z různých uhlů zobrazuje jen určitý počet pixelů.
 
Ve většině případů, kdy je v autě instalována „on board“ televize, se tato funkce deaktivuje při jízdě, aby nerozptylovala řidiče. Blaupunkt do těchto systému nyní instaluje novou možnost a to takou, že televizi budou moci za jízdy sledovat pouze spolucestující a nikoliv řidič.
 
Tuto novou technologii bychom měli poprvé spatřit v příštím roce a zatím ji bude možné instalovat, jen do luxusnějších vozů. O pár let se „dualní displeje“ možno stanou standardem ve všech vozech vyšší kategorie.
 
Klepněte pro větší obrázek 
První LCD displej s touto technologii z roku 2006
Klepněte pro větší obrázek
Dual view palubní obrazovka Blaupunkt
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků