Nové Dacie Sandero se máme dočkat příští rok. Mluví se o příchodu hybridní varianty

Dacia již chystá novou generaci hatchbacku Sandero a na povrch se dostávají další informace o jeho technice. Přijede levný model také v hybridní variantě?

Někteří očekávali příjezd nové, v pořadí třetí generace hatchbacku Sandero již letos. Podle nejnovějších informací francouzské publikace Auto Plus však máme odhalení novinky čekat až na podzim roku 2020, a to v případě premiéry na pařížském autosalonu. Od mateřského Renaultu by si přitom mohla Dacia vypůjčit zbrusu novou techniku.

Mluví se totiž o příchodu Sandera také v hybridní variantě, využívající ústrojí e-Tech od Renaultu, které se poprvé objeví příští rok v novém Cliu. Benzinové šestnáctistovce zde budou asistovat dva elektromotory a malá baterie o kapacitě 1,2 kWh, čímž bude zajištěn výkon okolo 140 koní (103 kW).

Dacia Duster na LPG je zpátky v Česku. Plyn nově spaluje litrový tříválec

Dacia Duster na LPG je zpátky v Česku. Plyn nově spaluje litrový tříválec

Očekávaným krokem je u Sandera taktéž přechod na modulární platformu CMF-B aliance Renault-Nissan, rovněž využívanou novým Cliem, Capturem či nedávno představenou novou generací Nissanu Juke. Publikace ovšem zmiňuje, že přechod na novou platformu a rovněž zástavba hybridu by mohla dostupnou cenovku Sandera o něco zvýšit.

Hybridní Sandero by nicméně zastávalo vrcholný model, zatímco nejlevnější cestou bude opět nabídka různě naladěných čtyřválců s úplným základem v tříválcové jednotce. Objevit se má zase i zvýšená a odolnější varianta Stepway, přičemž techniku Sandera si nakonec přivlastní i nadcházející generace malého sedanu Logan.

V galerii současná generace Dacie Sandero.

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistr slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistr slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

včera | Vladimír Kadera
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 14 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků