BMW

Nové BMW XM na prvních oficiálních fotografiích: Nejsilnější eMko všech dob slibuje 650 koní

Oficiálně půjde o první hybridní stroj z divize M. Výkonný hybrid do zásuvky prochází posledními testy před velkou premiérou.

Do výtvorů divize M se kradmo dostávají první vlaštovky elektrifikace. Hybridní M3 by asi byla na fanoušky moc, proto BMW své první plnotučné eMko s baterií zabalilo do tvarů obřího SUV. Zatímco koncept měl kombinovaný výkon 550 kW (750 k) a 1000 Nm, u sériového provedení nás čeká 480 kW (650 k) a 800 Nm. Dojezd na elektřinu má být 80 kilometrů. Spalovací jednotkou bude známý přeplňovaný osmiválec.

Důkazem, že půjde o plnohodnotné M, má být rozložení hmotnosti 50:50. Dále bude velké SUV vybaveno adaptivním M podvozkem professional, díky němuž auto bude mít jako první M také elektromechanické adaptivní stabilizátory. Ty díky systému Active roll comfort omezují pohyby do stran a upravují výšku vozu na příslušné straně. Volitelná kola mohou mít průměr až 23 palců. Další detaily včetně jízdních výkonů se dozvíme již brzy po oficiálním představení.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (4) Další článek: Dosud neznámá značka chystá do Paříže vodíkový prototyp. Nadchne výkonem i karoserií od Pininfariny

Témata článku: , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz