Nové BMW X6 se ukazuje na uniklých fotkách. Vzhledem vůbec nepřekvapí

Nová generace BMW X6 se pomalu ukazuje světu. Nyní utekly do éteru další fotky zcela odhaleného vozu.

Zatímco BMW již chystá oficiální premiéru „stylovějšího“ sourozence SUV X5, fotky nové X6 unikají na internet a ukazují nám model v celé své podobě. Design vozu však ničím extra nepřekvapí, příď tedy kompletně vychází z X5, přičemž na snímcích je s velkou pravděpodobností vrcholná standardní verze M Sport, obsahující agresivnější nárazníky.

Unikly fotky BMW X5 M a X6 M. A rovnou v brutálních verzích Competition

Unikly fotky BMW X5 M a X6 M. A rovnou v brutálních verzích Competition

Svažující se záď X6 je přitom velice členitá, chromované rámečky nárazníku schovávají čtveřici koncovek výfuku a na bocích se ukazují vertikální „výdechy“, kterou budou nejspíš falešné. Zadní svítilny zasahují svou délkou hluboko do pátých dveří a tvarem připomínají osvětlení na kupé řady 8.

Agresivní design „SUV kupé“ bude přitom ještě o špetku přiostřen u plnohodnotné, výkonné X6 M, kterou jsme na uniklých fotkách mohli už částečně zahlédnout také. Vzezření zde bude sekundovat 4,4litrový osmiválec s dvojicí turbodmychadel, který již nyní používá supersedan M5 – čekejme tedy výkon až 460 kW (625 koní) pro nejsilnější verzi X6 M Competition.

BMW X5 a X7 dostávají vrcholnou motorizaci M50i. Twin-turbo V8 zajistí 530 koní

BMW X5 a X7 dostávají vrcholnou motorizaci M50i. Twin-turbo V8 zajistí 530 koní

Mezitím standardní X6 bude jistě kopírovat nabídku motorizací X5. Vrcholnou motorizací by se tedy mohla stát ve verzi M50i osmiválcová jednotka o výkonu 390 kW (530 koní), samozřejmě s pohonem všech kol xDrive. Z naftových motorů bude určitě nejsilnější verze M50d s třílitrovým šestiválcem o 294 kW (400 koních). Slabší benzinové i naftové šestiválce se ale ukážou také.

Dle neoficiálních zdrojů bychom se měli premiéry nového BMW X6 (G06) dočkat už během následujících dní.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků