Nové BMW X6 se ukazuje na uniklých fotkách. Vzhledem vůbec nepřekvapí

Nová generace BMW X6 se pomalu ukazuje světu. Nyní utekly do éteru další fotky zcela odhaleného vozu.

Zatímco BMW již chystá oficiální premiéru „stylovějšího“ sourozence SUV X5, fotky nové X6 unikají na internet a ukazují nám model v celé své podobě. Design vozu však ničím extra nepřekvapí, příď tedy kompletně vychází z X5, přičemž na snímcích je s velkou pravděpodobností vrcholná standardní verze M Sport, obsahující agresivnější nárazníky.

Unikly fotky BMW X5 M a X6 M. A rovnou v brutálních verzích Competition

Unikly fotky BMW X5 M a X6 M. A rovnou v brutálních verzích Competition

Svažující se záď X6 je přitom velice členitá, chromované rámečky nárazníku schovávají čtveřici koncovek výfuku a na bocích se ukazují vertikální „výdechy“, kterou budou nejspíš falešné. Zadní svítilny zasahují svou délkou hluboko do pátých dveří a tvarem připomínají osvětlení na kupé řady 8.

Agresivní design „SUV kupé“ bude přitom ještě o špetku přiostřen u plnohodnotné, výkonné X6 M, kterou jsme na uniklých fotkách mohli už částečně zahlédnout také. Vzezření zde bude sekundovat 4,4litrový osmiválec s dvojicí turbodmychadel, který již nyní používá supersedan M5 – čekejme tedy výkon až 460 kW (625 koní) pro nejsilnější verzi X6 M Competition.

BMW X5 a X7 dostávají vrcholnou motorizaci M50i. Twin-turbo V8 zajistí 530 koní

BMW X5 a X7 dostávají vrcholnou motorizaci M50i. Twin-turbo V8 zajistí 530 koní

Mezitím standardní X6 bude jistě kopírovat nabídku motorizací X5. Vrcholnou motorizací by se tedy mohla stát ve verzi M50i osmiválcová jednotka o výkonu 390 kW (530 koní), samozřejmě s pohonem všech kol xDrive. Z naftových motorů bude určitě nejsilnější verze M50d s třílitrovým šestiválcem o 294 kW (400 koních). Slabší benzinové i naftové šestiválce se ale ukážou také.

Dle neoficiálních zdrojů bychom se měli premiéry nového BMW X6 (G06) dočkat už během následujících dní.

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků