Nové BMW řady 4 odhaluje rozporuplnou příď. Bude se držet původního konceptu

Vlastně už to nemůže být překvapením. Jak ukazují nové špionážní fotky, nové BMW řady 4 přijede s dosti rozporuplným designem přídě.

Čekání na novou generaci BMW řady 4 se pomalu krátí a trend stále větších ledvinek, tedy ikonického prvku vozů BMW, spustí u nové „čtyřky“ možná ještě větší poprask než v případě modernizace limuzíny řady 7. Co již naznačila dřívější upoutávka na závodní M4 GT3, teď už zcela potvrzují další špionážní fotky silniční řady 4.

BMW M340d se pomalu blíží. Nejsilnější naftová řada 3 se postaví proti Audi S4

BMW M340d se pomalu blíží. Nejsilnější naftová řada 3 se postaví proti Audi S4

Ostatně masivní mřížku chladiče s ledvinkami protaženými až do spodní části nárazníku ukazovala již studie BMW Concept 4 z loňského autosalonu ve Frankfurtu. Určitou náplastí může pro někoho být, že registrační značka vozu bude částečně prostor velké plastové mřížky překrývat. Fotky modelu s odkrytou plachtou nakonec ukazují i kousek zádě, odhalující svítilny rovněž podobné zmíněné studii.

Jelikož se bude nová řada 4 takto zásadně lišit od současné řady 3 a nového designového směřování se dočkáme i na ostrém kupé M4, lze předpokládat, že v tomto stylu přijede i očekávaný sedan M3 – ostatně M4 bude opět kupé variantou M3. A samozřejmě si nelze nedomyslet, že BMW bude v tomto trendu obřích ledvinek zřejmě nadále pokračovat i na dalších budoucích modelech.

Futuristické BMW i8 v dubnu skončí. Bylo tu jen 6 let, s nástupcem se nepočítá

Futuristické BMW i8 v dubnu skončí. Bylo tu jen 6 let, s nástupcem se nepočítá

Co se týče techniky, M3 a M4 si mají v další generaci udržet přeplňovaný řadový šestiválec bez elektrifikace. V nejvyšší specifikaci Competition mají nabídnout až 500 koní (368 kW), standardně pak zhruba 475 koní (349 kW). Odhalení nové generace řady 4 bychom se měli dočkat během letoška, což platí i pro zmíněné ostré varianty.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků