Nové BMW řady 4 odhaluje rozporuplnou příď. Bude se držet původního konceptu

Vlastně už to nemůže být překvapením. Jak ukazují nové špionážní fotky, nové BMW řady 4 přijede s dosti rozporuplným designem přídě.

Čekání na novou generaci BMW řady 4 se pomalu krátí a trend stále větších ledvinek, tedy ikonického prvku vozů BMW, spustí u nové „čtyřky“ možná ještě větší poprask než v případě modernizace limuzíny řady 7. Co již naznačila dřívější upoutávka na závodní M4 GT3, teď už zcela potvrzují další špionážní fotky silniční řady 4.

BMW M340d se pomalu blíží. Nejsilnější naftová řada 3 se postaví proti Audi S4

BMW M340d se pomalu blíží. Nejsilnější naftová řada 3 se postaví proti Audi S4

Ostatně masivní mřížku chladiče s ledvinkami protaženými až do spodní části nárazníku ukazovala již studie BMW Concept 4 z loňského autosalonu ve Frankfurtu. Určitou náplastí může pro někoho být, že registrační značka vozu bude částečně prostor velké plastové mřížky překrývat. Fotky modelu s odkrytou plachtou nakonec ukazují i kousek zádě, odhalující svítilny rovněž podobné zmíněné studii.

Jelikož se bude nová řada 4 takto zásadně lišit od současné řady 3 a nového designového směřování se dočkáme i na ostrém kupé M4, lze předpokládat, že v tomto stylu přijede i očekávaný sedan M3 – ostatně M4 bude opět kupé variantou M3. A samozřejmě si nelze nedomyslet, že BMW bude v tomto trendu obřích ledvinek zřejmě nadále pokračovat i na dalších budoucích modelech.

Futuristické BMW i8 v dubnu skončí. Bylo tu jen 6 let, s nástupcem se nepočítá

Futuristické BMW i8 v dubnu skončí. Bylo tu jen 6 let, s nástupcem se nepočítá

Co se týče techniky, M3 a M4 si mají v další generaci udržet přeplňovaný řadový šestiválec bez elektrifikace. V nejvyšší specifikaci Competition mají nabídnout až 500 koní (368 kW), standardně pak zhruba 475 koní (349 kW). Odhalení nové generace řady 4 bychom se měli dočkat během letoška, což platí i pro zmíněné ostré varianty.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků