Nové BMW M4 na uniklých fotkách. Ve vrcholné formě nabídne okolo 500 koní

Nedlouho po premiéře nové generace řady 4 se objevují další uniklé fotky vrcholného náčiní od divize BMW M.

Po uvedení standardní verze nové generace kupé řady 4 už samozřejmě vyčkáváme představení vrcholného BMW M4. Nové fotky nemaskovaného vozu se nyní objevily na sociální síti Reddit a jen potvrzují ještě agresivnější pojetí rozporuplné přední masky s velkými ledvinkami.

Nové BMW řady 4 Coupé oficiálně: Nejen tváří se chce odlišit od sedanu řady 3

Nové BMW řady 4 Coupé oficiálně: Nejen tváří se chce odlišit od sedanu řady 3

Jiný je rovněž vzor samotné mřížky chladiče a zdá se, že „emko“ bude mít ledvinky o něco užší (než na standardní řadě 4), přičemž na celkový dojem hraje i jejich černé zbarvení. M4 také působí s širšími blatníky a velkými, paprskovými M koly ještě rozkročenějším dojmem.

Co se týče motorizace BMW M4, a tím pádem i sedanu M3, v nové generaci si mají vozy udržet přeplňovaný řadový šestiválec bez elektrifikace. Nejspíš stejnou třílitrovou jednotku S58 se dvěma turbodmychadly, kterou už najdete v ostrých SUV X3 M a X4 M. V nejvyšší specifikaci Competition se mluví o výkonu kolem 500 koní (368 kW), v normální formě pak zhruba 475 koní (349 kW).

Modernizovaná BMW řady 5 a 6 GT: Mild-hybridy vládnou nabídce motorizací

Modernizovaná BMW řady 5 a 6 GT: Mild-hybridy vládnou nabídce motorizací

S takovou náloží pod kapotou se má v M4 a M3 objevit standardně i pohon všech kol, avšak po vzoru modelů M5 a M8 budou mít nová „emka“ i možnost režimu pohonu pouze zadních kol. Osmistupňový automat je jistotou, nicméně stále se mluví o puristických variantách modelů s manuální skříní.   

Galerie doplněna o nové BMW M440i xDrive.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 52 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků