Nové BMW M4 CSL má českou cenu. K dostání bude jen pár kusů za více než 4,5 milionu

Kupujte, nebudou, i když stojí pěkný ranec. Okruhová raketa vznikne jen v tisícovce exemplářů, vedle zábavné hračky představuje i dobrou investici.

Jen pár dní po své oficiální premiéře má nejostřejší M4 českou cenovku. Zatímco základní provedení s výkonem 353 kW (480 k) stojí 2.354.300 Kč, za speciální verzi CSL dáte 4.638.400 Kč. Přibližně dvojnásobná cena odráží jednak exkluzivitu, vyplývající z plánované výroby pouhé tisícovky kusů, a také soubor opatření, které z ní dělají dokonalou okruhovou zbraň.

Připomeňme si, že třílitrový řadový šestiválec nyní dopují jednokomorová turba s vyšším plnicím tlakem, výkon tedy v kombinaci s nově nastavenou řídicí jednotkou poskočil na 405 kw (550 k). Díky novým materiálům, absenci zadních sedadel, hromadě karbonu a absenci izolace CSL oproti standardní M4 zhublo o metrák. Jeho schopnosti jsou podloženy oficiálním časem na Nürburgringu: 7 minut 20 sekund. Pro český trh je vyhrazeno pouhých několik kusů, musíte si proto pospíšit, pokud tedy už není pozdě.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Váš názor Další článek: Tohle je nově nejdražší auto na světě. Co je vlastně zač Mercedes-Benz za 3,3 miliardy?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,