Nové BMW M4 v losím testu zrovna nezazářilo. Řidič měl plné ruce práce

Tancování mezi kužely není pro nejnovější ostré kupé od BMW zrovna oblíbená disciplína.

Španělský motoristický web km77 se již roky zabývá prováděním standardizovaného losího testu. Zkouška prověřující stabilitu vozu při náhlém vyhnutí se překážce a navrácení do jízdního pruhu tak nyní čekala i nejnovější BMW M4, přesněji v nejostřejší variantě Competition (s pohonem zadních kol).

BMW řady 1 a 2 Gran Coupé už dostanete s laky Individual. Podívejte se, jak vznikají

BMW řady 1 a 2 Gran Coupé už dostanete s laky Individual. Podívejte se, jak vznikají

V první jízdě se řidič v M4 snažil vejít mezi kužely při rychlosti 78 km/h, po rychlém vyhnutí do vedlejšího pruhu však musel kvapně zvládat silnou přetáčivost, díky níž záď vozu srazila dvojici kuželů. Úspěšný průjezd trasou byl proveden při nižší rychlosti 76 km/h, což není dle km77 pro sportovní auto obzvláště vysoká rychlost.

Nutno přitom dodat, že všechny testované průjezdy byly provedeny s aktivovaným ESP. Plné ruce práce měl tedy řidič i při dalších zkušebních jízdách, kdy nepředvedlo BMW zrovna stabilní průjezdy. Ostatně v dojmech řidič zmínil, že ovládání M4 v této disciplíně je celkem výzva a auto nereaguje na zásahy do řízení plynule. Rychlé a efektivní se nicméně BMW ukázalo v následujícím testu slalomu.

BMW iX si lze prohlédnout na festivalu v Karlových Varech. Má zde českou premiéru

BMW iX si lze prohlédnout na festivalu v Karlových Varech. Má zde českou premiéru

Ta nejlepší auta v losím testu zvládají stabilní průjezd v rychlostech kolem 80 km/h – touto rychlostí předvedla své schopnosti nedávno třeba Toyota GR Yaris, i když samozřejmě mluvíme o malém hbitém hatchbacku s pohonem všech kol. Velmi dobře si vedl i Ford Puma ST (81 km/h), zatímco poslední generace Fordu Mustang dosáhla na 77 km/h, stejně jako Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio (77 km/h). Hůře na tom byla Alpine A110 (75 km/h).

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků