Nové BMW M3 na první upoutávce: Pohon všech kol potvrzen, premiéra bude v září

BMW nás poprvé oficiálně láká na novou generaci M3, a to hned videem z vývoje vozu.

Nedlouho poté, co se objevily špionážní snímky kupé sourozence M4, se BMW již naplno pouští do vlny upoutávek na novou generaci ostrého sedanu M3. Zatím se můžeme podívat na maskované prototypy, které najíždí testovací kilometry na Nordschleife a jejím okolí, přičemž inženýři divize M potvrzují první detaily o technice.

Nové BMW M4 na uniklých fotkách. Ve vrcholné formě nabídne okolo 500 koní

Nové BMW M4 na uniklých fotkách. Ve vrcholné formě nabídne okolo 500 koní

Například už víme, že M3 přijede s pohonem všech kol podobně jako větší M5 či M8, u kterých lze pohon předních kol deaktivovat. Osmistupňová automatická převodovka je samozřejmostí, ačkoliv se stále mluví o takzvané „Pure“ variantě M3, která by dostala výhradně pohon zadních kol a nejspíš i možnost manuální skříně.

Ve vrcholné Competiton variantě se však pohon všech kol bude hodit, jelikož použitý dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec má v M3 (a tedy i M4) nabídnout až 510 koní (375 kW). Motor s kódovým označením S58 budou vozy sdílet s ostrými SUV X3 M a X4 M. Zmíněná Pure verze M3 by nabídla o cosi nižší hodnotu kolem 480 koní (353 kW).

Zlatý hrom pro BMW řady 8. Model přijíždí ve speciální edici od BMW Individual

Zlatý hrom pro BMW řady 8. Model přijíždí ve speciální edici od BMW Individual

Datum uvedení M3 se z upoutávky nedozvíme, vedoucí divize M Markus Flasch nicméně už dříve potvrdil, že M3 a rovněž kupé M4 budou mít premiéru letos v září. Očekávejte tedy další nálož postupného odhalování obou vozů.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 5 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků