BMW

Nové BMW i7 má českou cenovku. Za elektrický luxus dáte minimálně 3,5 milionu

Krátce po premiéře nové řady 7 zde máme první oficiální cenu pro tuzemský trh. Objednávat můžete už teď.

Bateriová limuzína s dvěma elektromotory, pohonem všech kol a výkonem 400 kW (544 k) dostává českou cenovku jako vůbec první varianta z portfolia nové sedmičkové řady. Provedení i7 xDrive60 slibuje za 3.552.900 Kč velmi bohatou standardní výbavu, na její seznam si ale zatím musíme počkat. Zákazníci BMW ale budou jistě mít řadu možností, jak připlácet a utrácet za různé zajímavé prvky technického nebo stylového rázu.

Pro i7 budou k dostání například komfortní zadní sedadla Executive lounge s integrovanou opěrkou pro nohy, dotykové displeje v zadních dveřích pro obsluhu infotainmentu nebo obří obrazovky BMW Theatre Screen s úhlopříčkou 31,3 palce, či panoramatická prosklená střecha Sky Lounge s dynamickými světelnými efekty.

Připomeňme si, že nové elektrické BMW ujede na jedno nabití až 625 km a díky nabíjecímu výkonu až 195 kW získáte sto kilometrů k dojezdu už za šest minut. i7 zrychlí na 100 km/h za 4,7 sekundy a jeho maximem je 240 km/h. Pohotovostní hmotnost činí 2715 kilogramů. S českými cenami je jako další na řadě naftová verze 740d xDrive, benzinové plug-in hybridy nabídku doplní na jaře příštího roku.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (8) Další článek: Škoda obnovuje výrobu Enyaqu iV. Přerušení způsobil nedostatek kabelových svazků

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,