Nové BMW 2 kupé předčasně odhaleno? Zadokolka může mít velmi střídmé tvary

Kupé řady 2 od BMW si ponechá pohon zadních kol, to už víme. A teď se nejspíš také dozvídáme, jak bude novinka vypadat.

Přestože nejnovější BMW řady 2 Gran Coupé vychází z nové „jedničky“ a tedy využívá platformy s pohonem předních kol, již delší dobu se vědělo, že novou generaci klasického kupé řady 2 ponechá výrobce jako zadokolku. Teď se na povrch dostávají nejen další technické informace, ale rovněž údajné fotografie nemaskovaného vozu.

Na webu Bimmertoday se mluví o hliněném modelu v měřítku 1:1, který byl podle všeho zachycen ve výzkumném centru BMW v Mnichově. Zajímavé přitom je, že od zmíněné řady 1 i řady 2 Gran Coupé se chystané kupé po stránce designu zásadněji liší – možná stejným způsobem, jakým se bude nové BMW řady 4 razantně lišit od standardního sedanu řady 3, ze kterého bude vycházet.

Nové BMW řady 4 odhaluje rozporuplnou příď. Bude se držet původního konceptu

Nové BMW řady 4 odhaluje rozporuplnou příď. Bude se držet původního konceptu

Vyfocené kupé řady 2 pozbývá obrovských ledvinek a vypadá spíše jako evoluční stupeň současné generace. Rovněž zadní svítilny zde mají kompletně nový design. Všimnout si lze malého loga M níže na mřížce nárazníku, které naznačuje verzi M Performance, nejspíše s označením M240i.

Po stránce techniky se kromě pohonu zadních kol mluví o motorizacích zahrnujících dvoulitrové přeplňované čtyřválce, přičemž rovněž třílitrových řadových šestiválců bychom se měli v nabídce nové „dvojky“ kupé i nadále dočkat – a to právě v ostřejší verzi M240i, která by se mohla výkonem pohybovat okolo 350 koní (257 kW). A zapomenout se nesmí ani na nadcházející M2 využívající techniku nové generace M3/M4.

Luxusní BMW X8 se opravdu chystá. Unikla i první informace o ostré verzi M

Luxusní BMW X8 se opravdu chystá. Unikla i první informace o ostré verzi M

Nasazení osmistupňové automatické převodovky je jistotou, ačkoliv uvidíme, zda BMW u některých motorizací a verzí stále nabídne i klasický šestistupňový manuál, a které verze dostanou pohon všech kol xDrive.

Nakonec zazněly informace, že kabrioletu řady 2 se BMW v nové generaci zbaví na základě stále nižší poptávky. Představení nového kupé bychom se pak mohli dočkat už ke konci letošního roku s příchodem na trh v roce 2021.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků