BMW 2 Gran Coupé odhaleno únikem. S tímhle Mnichov táhne do boje proti všem

Na první pohled zmenšenina BMW 8 Gran Coupé. Na ten druhý jasně viditelný vliv již existujících mnichovských modelů. Řada 2 Gran Coupé jako by jednoduše šla na jistotu.

Dnes je ten den, kdy se má konečně oficiálně představit mnichovský rival Mercedesu CLA a Audi A3 sedan. Ještě před oficiálním představením, ke kterému má dojít během večera, však na internet unikají oficiální fotografie. Snímky pochází od jihoafrického vloggera Caleba J. Schroetëra, který se s nimi pochlubil na Twitteru.

BMW M8 Gran Coupé konečně dorazilo. Konkurence už se ohlíží přes rameno

BMW M8 Gran Coupé konečně dorazilo. Konkurence už se ohlíží přes rameno

BMW 2 Gran Coupé je tříprostorový sourozenec nového BMW řady 1. Sourozenectví s kompaktním hatchbackem je znát hlavně na přední masce, která je téměř totožná. Uniklé fotografie vyobrazují verzi M235i xDrive, o ostré linky tedy není nouze. Zadní část je zase na první pohled inspirovaná SUV-kupé BMW X6 (potažmo X4). Názory na design vozu se rozhodně budou různit.

Interiér je taktéž shodný s hatchbackem a později si jej implementují i karosářské verze kupé a kabriolet (dorazí v příštím roce). Počítejte tedy s digitálním přístrojovým štítem, velkým infotainmentem, prémiovou audiosestavou a vůbec vším, na co jste u BMW zvyklí.

Toto BMW řady 1 v ČR jen tak neuvidíte. Je to naprostý základ za 650.000 Kč

Toto BMW řady 1 v ČR jen tak neuvidíte. Je to naprostý základ za 650.000 Kč

Stejné to je i s motorovou nabídkou. Zástup tří- a čtyřválcových jednotek dorazí od těch nejúspornějších vznětových, které začínají motorem 218d, až po zážehovou ostře řezanou M235i. I u Gran Coupé bude možnost šestistupňového manuálu, nebo osmistupňové automatické převodovky. Záleží samozřejmě na výběru motorizace, která se odrazí i v možnosti pohonu všech kol xDrive. 

Stále se mluví i o nejostřejší verzi M2 s manuální převodovkou a také o plug-in hybridní verzi 225e. Uvidíme ale, až se novinka za pár hodin ukáže. Zatím si můžete udělat alespoň první obrázek z uniklých snímků.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 16 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 146 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků