BMW 2 Gran Coupé odhaleno únikem. S tímhle Mnichov táhne do boje proti všem

Na první pohled zmenšenina BMW 8 Gran Coupé. Na ten druhý jasně viditelný vliv již existujících mnichovských modelů. Řada 2 Gran Coupé jako by jednoduše šla na jistotu.

Dnes je ten den, kdy se má konečně oficiálně představit mnichovský rival Mercedesu CLA a Audi A3 sedan. Ještě před oficiálním představením, ke kterému má dojít během večera, však na internet unikají oficiální fotografie. Snímky pochází od jihoafrického vloggera Caleba J. Schroetëra, který se s nimi pochlubil na Twitteru.

BMW M8 Gran Coupé konečně dorazilo. Konkurence už se ohlíží přes rameno

BMW M8 Gran Coupé konečně dorazilo. Konkurence už se ohlíží přes rameno

BMW 2 Gran Coupé je tříprostorový sourozenec nového BMW řady 1. Sourozenectví s kompaktním hatchbackem je znát hlavně na přední masce, která je téměř totožná. Uniklé fotografie vyobrazují verzi M235i xDrive, o ostré linky tedy není nouze. Zadní část je zase na první pohled inspirovaná SUV-kupé BMW X6 (potažmo X4). Názory na design vozu se rozhodně budou různit.

Interiér je taktéž shodný s hatchbackem a později si jej implementují i karosářské verze kupé a kabriolet (dorazí v příštím roce). Počítejte tedy s digitálním přístrojovým štítem, velkým infotainmentem, prémiovou audiosestavou a vůbec vším, na co jste u BMW zvyklí.

Toto BMW řady 1 v ČR jen tak neuvidíte. Je to naprostý základ za 650.000 Kč

Toto BMW řady 1 v ČR jen tak neuvidíte. Je to naprostý základ za 650.000 Kč

Stejné to je i s motorovou nabídkou. Zástup tří- a čtyřválcových jednotek dorazí od těch nejúspornějších vznětových, které začínají motorem 218d, až po zážehovou ostře řezanou M235i. I u Gran Coupé bude možnost šestistupňového manuálu, nebo osmistupňové automatické převodovky. Záleží samozřejmě na výběru motorizace, která se odrazí i v možnosti pohonu všech kol xDrive. 

Stále se mluví i o nejostřejší verzi M2 s manuální převodovkou a také o plug-in hybridní verzi 225e. Uvidíme ale, až se novinka za pár hodin ukáže. Zatím si můžete udělat alespoň první obrázek z uniklých snímků.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků