Nové Audi TT: žádná revoluce, spíše evoluce (spy photos)

Nová generace Audi TT je na spadnutí, stará je na světě už dost dlouho na to, aby se okoukala a její prodeje klesaly. A to i přesto, že technika poskočila o kousek dále, v nabídce jsou nyní vylepšené podvozky, nové převodovky a lepší motory. Nová generace bude - s největší pravděpodobností - vycházet z modelu A3, dostane tedy klasický koncernový podvozek nižší střední třídy s rozvorem 2 578 mm, nezávislé zavěšení zadních kol a pohon všech kol quattro s Haldexem druhé generace; samozřejmě pro vybrané modely. Ani motory by nám neměly přinést žádné překvapení, počítáme s 2.0 FSI 110 kW, 2.0TFSI 147 kW a 3.2 V6 FSI 184/188 kW. Nafta není v současné generaci zastoupena, ale kdoví – možná se v příští modelu objeví.

Vzhled novinky není nijak revoluční, skutečně jde pouze o evoluci designu. Nové TT je delší, má větší přední převis, jinak stavěná boční okna, zrcátka posunutá trochu dopředu, odlišnou přední masku – hlavní linie však zůstaly zachovány. Na obrázcích je vidět, že některé detaily jsou umně maskované.

Ceny současné generace TT začínají těsně pod milionem korun a těžko lze předpokládat, že vůz, který má konkurovat BMW Z4, bude v nové generaci levnější.


Foto © Automedia

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků