Nové Audi S4 vyjíždí s osmiválcem

Stejně jako RS6 je sportovní verze A6, je Audi S4 sportovní úprava nové A4; a stejně jako RS6 i S4 se bude nabízet jako sedan a kombi.

Jaké jsou hlavní přednosti S4? Především je to osmiválcový benzíňák o objemu 4,2 litru s výkonem 253 kW; stará S4 měla „jen“ šestiválec s výkonem 195 kW. Točivý moment osmiválce bude 410 Nm při 3500 otáčkách a s těmito parametry zrychlí S4 z nuly na sto za 5,6 sekundy, spotřeba činí 13,4 litru a maximálka je omezena na 250 km/h. Převodovka bude pouze šestistupňová manuální a motor přes ni bude pohánět všechna čtyři kola. Mimochodem, tento motor má A8.

Ačkoliv mezi S4 a A4 není mnoho vnějších rozdílů, nějaké odlišnosti přece jen najdete. S4 bude mít 18palcová kola či odlišné spoilery. Zkrátka S4 není tak výrazné jako RS6, ale to je ostatně patrné už z názvu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků