Nové Audi A8: první fotografie a informace

Nová A8 přichází. Audi uvolnilo první fotografie a základní informace ke svému největšímu modelu. Je sportovní nebo luxusní?
Nové Audi A8: první fotografie a informace

Nová A8 kombinuje špičkové technologie s výjimečným, jemně sportovním designem své karoserie. Konstruktéři automobilky Audi se při vývoji nového modelu A8 soustředili především na čtyři faktory: design, nízkou hmotnost, dynamiku a palubní elektroniku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Design karoserie řadí nové Audi A8 okamžitě mezi modely prestižní německé značky, celkově vůz působí velmi elegantně. Nízká příď a zřetelně stoupající křivka boků spolu s malými převisy karoserie vypovídají o dynamických ambicích tohoto modelu.

Audi A8 se na automobilovém trhu objeví na podzim tohoto roku. Zákazníci budou moci nejprve volit ze dvou osmiválcových motorů. První bude mít objem 3,7 litru , výkon 206 kW (280 ks) a maximální točivý 360 Nm při 3750 ot./min. Druhý bude mít objem 4,2 litru, jeho výkon bude 246 kW (335 ks) a nejvyšší točivý moment 430 Nm při 3 500 ot./min.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Výkon obou motorů bude přenášen na všechna čtyři kola prostřednictvím nové šestistupňové automatické převodovky s možností manuálního řazení rychlostních stupňů. Na přání ji bude možné doplnit o ovládáním na volantu.

Výkony obou motorů propůjčují Audi A8 nejvyšší rychlost až 250 km/h (elektronicky omezena), z 0 na 100 km/h zrychluje model s motorem 3,7 V8 během 7,3 s, silnější verze s motorem 4,2 V8 za 6,3 s.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nový model navazuje na velmi úspěšné předchůdce, kterých bylo od uvedení na trh v roce 1994 vyrobeno více než 100 000 kusů a novému Audi A8 nezbývá než popřát, aby od podzimu, kdy přijde na trh, bylo stejně úspěšné.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků