Nové Astony Martin DB5 z bondovky Goldfinger budou mít i falešné kulomety

Aston Martin nám ukazuje, jak si u nově vyrobených DB5 z bondovky Goldfinger poradil s tradičními vychytávkami slavného filmového auta.

Výrobu dodatečných 28 kusů filmového Astonu Martin DB5 z bondovky Goldfinger nám britská automobilka oznámila už minulý rok v létě. Ke všemu bylo řečeno, že novým exemplářům nebudou chybět ani funkční vychytávky a zařízení, které ve svém autě James Bond používal.

Nové video od divize Aston Martin Works, které má stavbu nových vozů na starosti, tak nyní předvádí, jak si inženýři poradili s výrobou některým známých funkcí bondova auta. Kromě vcelku snadných zařízení jako otočné registrační značky nebo výbavy ve formě neprůstřelných oken, však došlo i na ikonické kulomety schované za směrovými světly DB5 na přídi.

V nové bondovce se ukáže i pořádná klasika. 007 usedne do starého Land Roveru

V nové bondovce se ukáže i pořádná klasika. 007 usedne do starého Land Roveru

Zpoza blinkrů se tedy novým exemplářům filmové DB5 opravdu vysunou hlavně kulometů, v tomto případě ale půjde o falešné kusy simulující efekt palby pohybem hlavní a blikajícím osvětlením uvnitř hlavně. Do auta mimochodem inženýři nainstalují i opravdové zařízení pro vytvoření kouřové clony a trysku pro vypuštění oleje (v tomto případě zřejmě vody) na silnici.

Ve voze se zřejmě objeví i další zajímavosti. Těžko ale říct, zda tlačítko na řadičce opravdu aktivuje vystřelovací sedačku. Každopádně, všechny tyto hračky si budou moci sběratelé užít maximálně na vlastním pozemku, jelikož nové kusy filmové DB5 nebudou homologovány pro využití na veřejných komunikacích.

Aston Martin Vantage AMR dostal třetí pedál. Chtějte ho, i když je pomalejší

Aston Martin Vantage AMR dostal třetí pedál. Chtějte ho, i když je pomalejší

Tahle hračka pro dospělé samozřejmě nevyjde levně. Aston Martin za bondovu DB5 požaduje 2,75 milionu liber bez daně (asi 82 milionů korun). Bezpochyby už má ale zájemce pro každý kus. Dva exempláře pak zůstanou v rukách Aston Martinu a produkční společnosti EON Productions, zatímco jeden další kus bude vydražen pro charitu.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

včera | Vladimír Kadera | 24 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků