Nové Astony Martin DB5 z bondovky Goldfinger budou mít i falešné kulomety

Aston Martin nám ukazuje, jak si u nově vyrobených DB5 z bondovky Goldfinger poradil s tradičními vychytávkami slavného filmového auta.

Výrobu dodatečných 28 kusů filmového Astonu Martin DB5 z bondovky Goldfinger nám britská automobilka oznámila už minulý rok v létě. Ke všemu bylo řečeno, že novým exemplářům nebudou chybět ani funkční vychytávky a zařízení, které ve svém autě James Bond používal.

Nové video od divize Aston Martin Works, které má stavbu nových vozů na starosti, tak nyní předvádí, jak si inženýři poradili s výrobou některým známých funkcí bondova auta. Kromě vcelku snadných zařízení jako otočné registrační značky nebo výbavy ve formě neprůstřelných oken, však došlo i na ikonické kulomety schované za směrovými světly DB5 na přídi.

V nové bondovce se ukáže i pořádná klasika. 007 usedne do starého Land Roveru

V nové bondovce se ukáže i pořádná klasika. 007 usedne do starého Land Roveru

Zpoza blinkrů se tedy novým exemplářům filmové DB5 opravdu vysunou hlavně kulometů, v tomto případě ale půjde o falešné kusy simulující efekt palby pohybem hlavní a blikajícím osvětlením uvnitř hlavně. Do auta mimochodem inženýři nainstalují i opravdové zařízení pro vytvoření kouřové clony a trysku pro vypuštění oleje (v tomto případě zřejmě vody) na silnici.

Ve voze se zřejmě objeví i další zajímavosti. Těžko ale říct, zda tlačítko na řadičce opravdu aktivuje vystřelovací sedačku. Každopádně, všechny tyto hračky si budou moci sběratelé užít maximálně na vlastním pozemku, jelikož nové kusy filmové DB5 nebudou homologovány pro využití na veřejných komunikacích.

Aston Martin Vantage AMR dostal třetí pedál. Chtějte ho, i když je pomalejší

Aston Martin Vantage AMR dostal třetí pedál. Chtějte ho, i když je pomalejší

Tahle hračka pro dospělé samozřejmě nevyjde levně. Aston Martin za bondovu DB5 požaduje 2,75 milionu liber bez daně (asi 82 milionů korun). Bezpochyby už má ale zájemce pro každý kus. Dva exempláře pak zůstanou v rukách Aston Martinu a produkční společnosti EON Productions, zatímco jeden další kus bude vydražen pro charitu.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

včera | AutoRevue.cz | 42 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků