Nové akční modely Citroën C3: nižší ceny, lepší výbava

C3 SX standardně s ABS

CITROËN ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. rozšiřuje standardní bezpečnostní výbavu modelu Citroën C3 ve verzi SX o systém ABS. Tento krok zdůrazňuje silné postavení modelu C3 na poli aktivní a pasivní bezpečnosti, jež bylo potvrzeno vynikajícími výsledky v nárazových testech Euro NCAP.

Dovozce značky Citroën pro Českou republiku oznamuje rozšíření standardní výbavy modelu Citroën C3 v druhé úrovni výbavy o systém ABS. Tento významný prvek aktivní bezpečnosti je nyní součástí výbavy všech verzí modelu C3 s výjimkou základní úrovně X.

Systém ABS dodávaný pro malé vozy značky Citroën je doplněn elektronickým rozdělovačem brzdného účinku (EBD) a elektronickým brzdovým asistentem (EBA). Tato rozsáhlá funkčnost je dále podpořena systémem samočinné aktivace nouzových světlometů v případě prudkého brzdění.

Rozšíření výbavy o systémy ABS s EBD posílí postavení oblíbeného Citroënu C3 jako jednoho z nejbezpečnějších vozů segmentu B. Vysokou úroveň bezpečnosti tohoto modelu dokládají nadprůměrné výsledky v nárazových testech nezávislého sdružení EuroNCAP (European New Car Assessment Programme), ve kterých C3 získal hodnocení **** (celkem 28 bodů).

Nárazové testy EuroNCAP ostatně potvrdily vysokou míru bezpečnosti i ostatních malých vozů značky Citroën. Sesterské modely C2 a C3 Pluriel, které s Citroënem C3 sdílí výrobní platformu, v roce 2003 získaly čtyřhvězdičkové hodnocení (celkem 29, resp. 31 bodů).

Všechny verze modelové řady Citroën C3 jsou vybaveny četnými prvky pasivní bezpečnosti: čelními airbagy řidiče a spolujezdce, inteligentním sloupkem řízení „body block“ (sloupek s volantem se při čelním nárazu zasune až na 50 mm), tříbodovými bezpečnostními pásy pro všech pět cestujících nebo systémem ukotvení dětské sedačky ISOFIX.

Limitovaná verze C3 Pack

CITROËN ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. dnes představuje novou limitovanou verzi Citroënu C3 s označením Pack. Nová verze s ucelenou standardní výbavou oslovuje zákazníky tradičně výhodným poměrem mezi výbavou a cenou.

Limitovaná verze C3 Pack Bude nabízena s motory 1.1i a 1.4 HDi v cenách 273 400 Kč. Cenové zvýhodnění pro zákazníka činí 38 000 Kč.

Standardní výbava C3 Pack:

  • metalický lak
  • přední mlhově světlomety
  • variabilní posilovač řízení
  • čelní airbagy řidiče a spolujezdce 
  • palubní počítač
  • výškově nastavitelné sedadlo řidiče
  • centrální zamykání s funkcí automatického zamykání za jízdy
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků