Nové „Áčko“ od Mercedesu – první informace a fotografie

Na jaře 2004 představí Mercedes novou generaci svého kompaktního vozu třídy A. Do roku 2006 by chtěl na trh uvést celkem pět karosářských verzí: klasickou verzi, MPV, Coupé, Cabrio a Roadster. V roce 2004 budou nejprve představeny první dvě verze, v roce 2005 Coupé, z něhož pak bude vycházet Cabrio s Roadsterem. Nové „Áčko“ by se mělo nést v duchu většího prostoru a komfortu.

Z výbavy můžete zatím uvést pouze hlavové airbagy, navigační systém s barevným displejem (16:9) a integrovaný telefon. O největší zábavu se budou starat nové čtyřválce. Zážehové, s přímým vstřikováním, budou k dispozici s výkonem od 90 do 180 koní (!). Dieselové ve výkonových verzích 90, 110 a 130 koní. Zdá se, že nové „Áčko“ strávilo od roku 1997, kdy byla představena první generace, hodně času v posilovně. A sluší mu to.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků