Nová Vectra dostane nové jméno: Insignia (druhé foto)

Opel představí nástupce Vectry v červenci na londýnské motorshow. Novinkou ale je, že se vůz nebude jmenovat Vectra. U Opelu se totiž rozhodli, že prodejní úspěchy lépe podpoří jméno Insignia.

Doposud jsme vám přinesli několik sad špionážních fotografií modelu a to včetně ostré verze OPC. Opel sám se nás ale rozhodl řádně napínat a po listopadové fotce zadních svítilen přichází v březnu s první fotografií přídě. Fotografie kol budou zřejmě následovat v červenci a kolem října bychom se mohli dočkat i snímku volantu...

V Evropě se Insignia u prodejců objeví v průběhu srpna. Vůz bude širší a vyšší než jeho předchůdce a bude postaven na nové platformě Epsilon II. To bude mít za následek především víc místa pro posádku uvnitř a také až tři verze karoserie – sedan, pětidveřový hatchback a kombi.

Opel přišel na trh s modelem Vectra v roce 1988 a následně se vůz dočkal třech generací. Doposud se prodala 5,5 miliónu těchto vozidel. Nástupce, model Insignia, se bude vyrábět v domácím závodě Opelu v Rüsselsheimu.

Klepněte pro větší obrázek
Druhá „oficiální fotografie” nové Insignie

Klepněte pro větší obrázek
První kousek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků