Nová Toyota Yaris je převlečenou Mazdou 2. Dorazí takhle i do Evropy?

Na blížícím se autosalonu v New Yorku předvede Toyota zbrusu novou generaci malého hatchbacku Yaris. Technika novinky je nám ovšem už velmi dobře známá.

S řadou modernizací je dosavadní generace Toyoty Yaris na trhu již od roku 2011, tudíž není divu, že japonská automobilka musela dříve či později vytáhnout z rukávu nástupce. Pro nás Evropany však bude nová generace Yarisu vcelku povědomá, jelikož vychází z dále rozšířené spolupráce s Mazdou. Yaris modelového roku 2020 tak přijíždí se základem v Mazdě 2.

Kvůli oficiální premiéře na autosalonu v New Yorku si budeme muset teprve počkat, zda se evropská specifikace nového Yarisu bude razantněji lišit od té americké. Technika Mazdy je však z prvních fotek naprosto zřejmá, i když Toyota svůj hatchback vybavila typickou, agresivní „tlamou“ na přídi. K rozměrům zatím výrobce zmiňuje pouze délku 4105 mm, která o pár milimetrů převyšuje Mazdu 2. Očekávali bychom i stejný základní objem kufru 280 litrů.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

Uvnitř je původ v Mazdě ještě patrnější, jelikož na svém místě zůstala kompletní architektura palubní desky z „dvojky“. Volant tak dostal logo Toyoty, ale na svém místě zůstává jednoduchý středový panel i kaplička přístrojů, nehledě na 7palcový displej infotainmentu trčící na vrchu palubní desky.  

I motorizace samozřejmě pochází od Mazdy. V USA tak dostane Yaris čtyřválcovou patnáctistovku naladěnou na 78 kW (106 koní) pohánějící přední kola a standardně spojenou s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Nová Toyota Supra má českou cenu! Je dražší než šestiválcové BMW Z4

Nová Toyota Supra má českou cenu! Je dražší než šestiválcové BMW Z4

Standardem je například zadní parkovací kamera, šestice airbagů či řada bezpečnostních a asistenčních systémů včetně předkolizního systému s automatickým brzděním. Výbava bude na trhu USA rozdělena do dvou úrovní LE a XLE.

S klonem Mazdy 2 pro Američany, kteří si jinak mohou na hatchback od Mazdy nechat zajít chuť, tak nakonec stačí jen čekat, co si Toyota v případě nového Yarisu připravila pro Evropu.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků