Nová Toyota Yaris jako sedan? Jmenuje se Ativ a nabídne bohatou výbavu za férové peníze

Malé tříprostorové vozy u nás nejsou dvakrát velkým hitem, ale v Asii již řadu let „frčí.“ Toto je nejnovější přírůstek.

Zatímco v Evropě, Japonsku, Austrálii a na novém Zélandu Toyota prodává Yaris na platformě TNGA/GA-B, pro rozvíjející se trhy má jednodušší model na konstrukčním základu DNGA od Daihatsu. Právě na něm stojí Toyota Yaris Ativ, což je malý sedan poháněný čtyřválcovou dvanáctistovkou s 69 kW (94 k) a 110 Nm točivého momentu. Přední kola jsou poháněna skrze bezestupňové CVT.

Vůz startuje v provedení Sport na zhruba 360.000 Kč, za něž například thajský zákazník dostane 16“ litá kola, LED čelní světlomety, 8“ displej infotainmentu nebo třeba startování tlačítkem. Standardem je varování před srážkou a před opuštěním jízdního pruhu, nechybí ani podpora Apple CarPlay a Android Auto.

Vyšší specifikace Smart přidává integrovanou autokameru, 9“ displej infozábavního systému a USB zdířky pro zadní sedadla. Následuje výbava Premium s adaptivním tepomatem, automatickou klimatizací a výdechy pro druhou řadu. Vrcholné Premium Luxury pak nabízí výkonný audiosystém Pioneer – za něj dáte v přepočtu 460.000 Kč.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (9) Další článek: Vůbec první elektromobil Kia se stále vyrábí, protože je boží. Malý Ray teď dostal další facelift

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,