Nová Toyota Yaris GR Sport má české ceny. Je mnohem dostupnější, než jsme přepokládali

Vozy GR Sport od Toyoty nejsou pouze o sportovnějším vzhledu a unikátním laku karoserie. Zatím poslední počin na bázi modelu Yaris už je dostupný také na českém trhu.

Začátkem prosince bylo u Toyoty poměrně rušno. Ještě dříve, než japonský výrobce sdělil světu plány o uvedení celé řady nových elektromobilů, představil evropské verze modelů GR86 a bZ4x, ukázal koncept GR Yarisu s motorem spalujícím vodík a doplnil nabídku sportovněji střižených modelů GR Sport. Na českém trhu jste v této verzi dosud mohli pořídit modely Corolla a C-HR a nyní se k nim přidává i Toyota Yaris, která se nedávno začala vyrábět i v Česku. A ceny jsou příznivější, než jsme si mysleli.

Jak jsme uvedli dříve, je Toyota Yaris GR Sport dostupná s atmosférickou jedna-pětkou (92 kW, 153 N.m) kombinovanou s manuální převodovkou a hybridním pohonem o celkovém výkonu 85 kW. Oproti běžným verzím modelu tedy chybí kombinace ryze spalovacího motoru s automatickou převodovkou. V původních odhadech cen pro český trh jsme se odpíchli od výbavy Tokyo Edition s hybridním pohonem, která začínala na částce 560.000 Kč. U Yarisu GR Sport jsme očekávali cenu okolo 600.000 Kč, protože vůz doznal řady vylepšení nejenom v oblasti vnějšího a vnitřního vzhledu, ale také stran podvozku a aerodynamiky. Nakonec přišlo příjemné překvapení.

Toyota Yaris GR Sport na českém trhu začíná na ceně 485.000 Kč. To se samozřejmě bavíme o ryze spalovací verzi, v akčním ceníku vydaném souběžně s běžnou nabídkou však najdete cenu o 10.000 Kč nižší. Hybrid se prodává za 575.000 Kč a představuje tu nejdražší možnost nabídky, i v tomto případě se ale v rámci akčního ceníku dostanete ještě o 10.000 Kč níž. S cenou 565.000 Kč je tak hybridní GR Sport jenom o 5000 Kč dražší než Yaris Tokyo Edition, který už v ceníku pro modelový rok 2022 nenajdete. Do zhruba 600.000 Kč, které jsme odhadovali začátkem měsíce, má poměrně daleko.

Stejně jako linie Executive a Selection Style můžete i GR Sport vybavit dvojicí paketů. Paket VIP za 45.000 Kč zahrnuje audio JBL, head-up displej, přední a zadní parkovací senzory, sledování slepého úhlu, upozornění na dopravu za vozidlem s funkcí automatického brzdění, elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka či vyhřívaný volant. K paketu VIP pak můžete přihodit i panoramatickou střechu Skyview s manuálně ovládanou roletou (stojí 10.000 Kč). I na tyto verze se v akčním ceníku vztahuje zvýhodnění 10.000 Kč. Za nejdražší GR Sport VIP Skyview tak namísto 630 tisíc zaplatíte jen 620 tisíc korun.

Yaris GR Sport standardně vyjíždí na 18palcových litých kolech specifického designu, má sportovněji naladěné tlumiče i řízení, sedadla čalouněná Alcantarou, červené prošívání volantu a řadicí páky (či voliče automatu) a ozdobné prvky v interiéru v imitaci šedého kovu. Kombinace šedého laku karoserie s černé střechy je dostupná pouze pro GR Sport a vyjde vás na 17.000 Kč. Ve výbavě nechybí třeba 7 airbagů, automatická dvouzónová klimatizace, vyhřívaná přední sedadla, Bi-LED světlomety či dojezdová rezerva.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (16) Další článek: Závodní Puma Rally1 se ukázala v akci. Hybridní speciál oslavil výrobní milník Fordu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,