Nová Toyota Supra za desítky milionů? Ta první ano, výtěžek šel na charitu

Předhánět se v aukcích o první produkční modely nových aut je pro milionáře oblíbená kratochvíle. A nová Supra šla vyloženě na dračku.

Dražba vůbec první produkční Toyoty Supra proběhla na prestižní automobilové aukci Barrett-Jackson v arizonském městě Scottsdale. Kladivo udeřilo až při částce 2,1 milionu dolarů, což je v přepočtu 48.170.000 Kč.

Jen pro srovnání: Pěkné Bugatti Veyron koupíte za 40 milionů. Stejně jako u prvního Mustangu Shelby GT500, který se zde také dražil, půjdou všechny peníze na charitu. První Ford Mustang Shelby GT500 se vydražil za v přepočtu 24,7 milionu korun.

Výtěžek z aukce šel Americké kardiologické asociaci a nadaci amerického novináře Boba Woodruffa, která pomáhá obětem 11. září a válečným veteránům s jejich rodinami. Zatímco majitele prvního Mustangu známe, stal se jím jeden z majitelů aukce Barrett Jackson, u Supry je jeho totožnost neznámá.

Chevrolety Camaro z filmů Transformers jdou do aukce. Na silnice ale nemohou

Chevrolety Camaro z filmů Transformers jdou do aukce. Na silnice ale nemohou

O jeho novém autě ale něco víme. Tím je úplně první produkční Toyota GR Supra s výrobním číslem VIN 20201, kdy 2020 znamená rok a 1 pořadové číslo výroby. První vlaštovka přichází v unikátní barevné kombinaci, která v běžné produkci nebude k mání.

Matně stříbrnému laku sekundují červeně lakované kryty zrcátek a matně černá kola. V interiéru se barevná kombinace opakuje, jen navíc přidává karbonové doplňky. Samozřejmostí je i ručně podepsaný kryt motoru od šéfa automobilky Akia Toyody.

Nová Toyota Supra oficiálně: Už žádná tajemství! Jen u šestiválce nezůstane

Nová Toyota Supra oficiálně: Už žádná tajemství! Jen u šestiválce nezůstane

Za astronomickou sumu novopečeného majitele samozřejmě nečeká jen samotné auto, ale i na míru ušitá závodní kombinéza, dva VIP vstupy na závod Toyota Owners 400 na americkém okruhu Richmond Raceway a šance vyhrát jízdu v Safety car s automobilovým závodníkem Michaelem Waltripem.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

dnes | Miro Mihálik
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků