Nová Toyota RAV4 Adventure má českou cenu. Kráska nejde pod milion ani v akci

Oblíbené japonské SUV přišlo s jemnou modernizací a zároveň rozšířilo nabídku o dobrodruha Adventure.

V polovině září oznámila Toyota příchod nové výbavy Adventure pro oblíbené SUV RAV4 i na náš trh. Výbava zaměřená na dobrodruhy se vyznačuje černou maskou chladiče, výraznějšími ochrannými plasty nárazníků, širšími lemy kolem podběhů kol či novými 19palcovými koly v matně šedé barvě.

Karoserie je na přání dvoubarevná a kombinace zelené Urban Khaki a světle šedé Dynamic pak odkazuje na původní Land Cruiser FJ40. Sluší se zmínit, že výbava zahrnuje i nové LED světlomety a LED mlhovky jako součást lehké modernizace celého modelu pro rok 2022. Patří k tomu třeba i nové LED osvětlení interiéru.

Uvnitř jsou pak sedadla jsou čalouněná černou umělou kůží s kontrastním oranžovým prošíváním. Toyota RAV4 Adventure se nabízí pouze s motorem 2.5 Hybrid s pohonem 4x4. To tedy znamená 2,5litrový čtyřválec se dvěma elektromotory o kombinovaném výkonu 163 kW (222 koní). Síla se přenáší na kola pomocí hybridní automatické převodovky e-CVT.

Cena za Toyotu RAV4 ve výbavě Adventure je stanovena na 1.124.900 Kč. V rámci akčního ceníku se ale nabízí za 1.099.900 Kč. S paketem Skyview, který zahrnuje otevíratelné střešní okno pak vyjde na 1.134.900 Kč. Cenově se tedy Adventure zařadilo mezi Selection a Executive.

Galerie doplněna o Toyotu RAV4 Hybrid Black Edition.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (20) Další článek: Opel Rekord D slaví 50 let. Připomeňte si historii milionáře z Rüsselheimu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz