Nová Toyota Prius s extrémním tuningem se zasekne na každém hrbolu. Ale vypadá fakt dobře!

Úpravy pro zlepšení jízdních vlastností chápeme a podporujeme, tuning pro zhoršení jízdy úplně ne. I tak má své fanoušky, dokonce u hybridů.

Pátá generace Priusu se na trhu ještě ani neohřála a už pro ní vznikají různé tuningové úpravy. A i když nám to u hybridu či nově také plug-in hybridu může přijít zvláštní, Toyotě se tentokrát podařilo postavit velmi pohledné auto plné zajímavé techniky, u nějž se majitelům nedivíme, pokud ho chtějí ještě zkrášlit nebo vylepšit. I když v tomto případě je přínos pro estetickou i funkční stránku věci poněkud diskutabilní.

Japonští tuneři T-Demand dali dohromady sadu dílů pro snížení nového Priusu do extrému, která potěší vyznavače stylu stance a pořádných odklonů kol. Hybridní Toyota od nich dostala nová spodní a horní ramena podvozku plus další díly pro nastavení sbíhavosti. Tlumiče pochází od Pro Damper, místo pružin zde máme vzduchové vaky, díky nimž se auto umí přimknout k zemi.

Součástí úpravy jsou také větší brzdové kotouče s šestipístkovými brzdiči. Pokud tedy chcete šetřit životní prostředí úspornou jízdou a okouzlovat okolí koly do A, zavolejte do Japonska.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (3) Další článek: Range Rover radikálně navyšuje výkon. Král má 606 koní a můžete ho nalakovat do jakéhokoliv odstínu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,