Nová Toyota Mirai nastoupí do taxislužby. Vodíkový sedan nahradí diesely v Paříži

Ve francouzské metropoli rozšíří Mirai svou službu mezi taxíky.

S vodíkovými taxíky od Toyoty má pařížská firma HysetCo již zkušenosti, ostatně jí patří světově nejrozsáhlejší flotila vodíkových automobilů pod značkou taxíků Hype. Nyní se ovšem působení společností zase rozšiřuje, a to opět ve spojení s Toyotou. HysetCo totiž koupilo známou pařížskou taxislužbu Slota a celý její vozový park chce vyměnit.

Původních 600 dieselových vozů taxislužby tak nahradí Toyoty Mirai nové generace. HysetCo chce tímto přesvědčit i další provozovatele taxi, aby před Olympijskými hrami, které se uskuteční v Paříži v roce 2024, brázdilo ulice hlavního města Francie 10.000 taxíků s vodíkovým pohonem.

Toyota GR Yaris prošla losím testem. Takový výsledek se dnes jen tak nevidí!

Toyota GR Yaris prošla losím testem. Takový výsledek se dnes jen tak nevidí!

Společnost doufá, že se podaří vyměnit všechny dieselové vozy za vodíkové do konce tohoto roku. K razantnímu zvýšení počtu vodíkových taxi v Paříži patří i rozšíření infrastruktury vodíkových čerpacích stanic. HysetCo tak plánuje do konce roku 2024 rozšířit vlastní síť vodíkových čerpacích stanic na cca 20. Letos firma otevře dvě nové stanice, které se připojí ke třem stávajícím.

Vznik dalších čerpacích stanic bude financován z fondů vládní Agentury pro ekologickou transformaci, evropské organizace Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking a samosprávných orgánů regionu Ile-de-France.

Toyota Hilux se dočkala úpravy od Arctic Trucks. Neohrožený pick-up si polepšil

Toyota Hilux se dočkala úpravy od Arctic Trucks. Neohrožený pick-up si polepšil

Pod značkou taxíků Hype už jezdí v Paříži asi 100 vodíkových modelů Mirai. Nejnovější generace bude nicméně ve službě určitě schopnější. Novinka poskytuje prostornější interiér a více pohodlí, což ocení nejen cestující, zatímco úspornější vodíkové ústrojí o výkonu 128 kW (174 koní) zajistí šoférovi dojezd na jedno natankování okolo 650 kilometrů.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

dnes | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků