Nová Toyota Land Cruiser 300 konečně v pořádné akci. Vypadá, že ji nic nezastaví

Dlouho očekávaná nová generace japonského off-roadu se těší velké popularitě. Toyota ale nestíhá vyrábět a čekací lhůty jsou extrémně dlouhé. I tak nás provokuje dalšími akčními fotkami.

Toyota s námi sdílí další sadu fotografií, na kterých vidíme novou Toyotu Land Cruiser v akci. Tentokrát však nejde o žádné navoněné propagační materiály s hromadou retuší, ale syrový off-roading charismatické japonské krabice na rámu s šestiválcem, pohonem všech kol a desetistupňovým automatem.

Vedle základní verze vidíme i vrchol GR Sport, který se dodává s uzávěrkami předního i zadního diferenciálu již ve standardu. O novinku je ve světě velký zájem. Čekací doba v Japonsku je nyní až čtyři roky. Nejde ale jen o vysokou poptávku, svou roli hraje i globální nedostatek čipů. 

Evropané mají s autem zatím smůlu a Američané ho neuvidí vůbec. Ti se ale zase mohou těšit na nový Lexus LX 600. Land Cruiser 300 pohání motor V6 o objemu 3,5 litru se dvěma turby. Nabídne výkon 305 kW (415 koní) a 650 N.m točivého momentu. V nabídce je ale i 3,3litrový vznětový šestiválec.

Základem vozu je globální platforma TNGA, která byla pro účely robustního off-roadu značně upravena. Ve výbavě nechybí volič jízdních režimů do terénu či adaptivní tlumiče AVS. Nájezdový úhel činí 32 stupňů a přejezdový 26,5 stupňů. Světlá výška vozu je 230 mm.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (13) Další článek: Nedostatek čipů trápí i Maserati. Značka odkládá premiéru nového SUV Grecale

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz