Nová Toyota Camry s karoserií kombi? Mohla by vypadat takto, naděje si ale nedělejte

Toyotu Camry si určitě představíte jako úspěšný sedan, který se každoročně objevuje v popředí žebříčků nejprodávanějších vozů planety. Co kdyby se ale značka rozhodla nabízet u nové generace i praktičtější kombík?

Za minulý rok byla Toyota Camry v pořadí 9. nejprodávanějším autem na světě. Automobilka se u nové generace rozhodla vrátit úspěšný sedan také na evropský trh a novinku jsme už stihli i projet. V souvislosti je poté Camry rovněž nejprodávanějším modelem Toyoty v Rusku, a právě odsud přichází nové neoficiální rendery jeho karosářské verze kombi.

První jízda s novou Toyotou Camry: Získala si naše srdce. Získá i to vaše?

První jízda s novou Toyotou Camry: Získala si naše srdce. Získá i to vaše?

Jak už víme, Toyota nemá u současné generace plány na uvedení praktičtějšího kombíku, i když by tímto zřejmě mohla v širším měřítku konkurovat rivalům od Volkswagenu, Škody či Opelu (alespoň tedy v Evropě). Prozatím tedy zůstává u klasického sedanu a ilustrace od ruského webu Kolesa jsou pouhou myšlenkou, co kdyby Toyota dala nové Camry v kombíku šanci.

Inspirovat by se mohla například v minulosti, kdy některé generace Camry tuto karosářskou variantu nabízely. Přestože ale render vypadá celkem k světu, je dnes vskutku pochopitelné, že absenci kombíku Toyota vyplňuje nabídkou SUV, které se obecně v současnosti těší větší oblibě. Jestli dychtíte po kombíku od Toyoty, musíte o třídu níž pro Corollu Touring Sports.

Špatná zpráva pro Superb a Passat: Do Česka dorazila nová Toyota Camry

Špatná zpráva pro Superb a Passat: Do Česka dorazila nová Toyota Camry

Ani sedany to však nyní nemají lehké a jejich popularita každým rokem klesá. Během roku 2018 musela Toyota omezit produkci Camry, jelikož poptávka nedosáhla předpokládaných plánů. I přesto lze ale očekávat, že v žebříčcích nejprodávanějších modelů světa bude Camry ještě nějakou tu chvíli zastávat místo kolem první desítky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 68 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 56 příspěvků