Nová Toyota Camry s karoserií kombi? Mohla by vypadat takto, naděje si ale nedělejte

Toyotu Camry si určitě představíte jako úspěšný sedan, který se každoročně objevuje v popředí žebříčků nejprodávanějších vozů planety. Co kdyby se ale značka rozhodla nabízet u nové generace i praktičtější kombík?

Za minulý rok byla Toyota Camry v pořadí 9. nejprodávanějším autem na světě. Automobilka se u nové generace rozhodla vrátit úspěšný sedan také na evropský trh a novinku jsme už stihli i projet. V souvislosti je poté Camry rovněž nejprodávanějším modelem Toyoty v Rusku, a právě odsud přichází nové neoficiální rendery jeho karosářské verze kombi.

První jízda s novou Toyotou Camry: Získala si naše srdce. Získá i to vaše?

První jízda s novou Toyotou Camry: Získala si naše srdce. Získá i to vaše?

Jak už víme, Toyota nemá u současné generace plány na uvedení praktičtějšího kombíku, i když by tímto zřejmě mohla v širším měřítku konkurovat rivalům od Volkswagenu, Škody či Opelu (alespoň tedy v Evropě). Prozatím tedy zůstává u klasického sedanu a ilustrace od ruského webu Kolesa jsou pouhou myšlenkou, co kdyby Toyota dala nové Camry v kombíku šanci.

Inspirovat by se mohla například v minulosti, kdy některé generace Camry tuto karosářskou variantu nabízely. Přestože ale render vypadá celkem k světu, je dnes vskutku pochopitelné, že absenci kombíku Toyota vyplňuje nabídkou SUV, které se obecně v současnosti těší větší oblibě. Jestli dychtíte po kombíku od Toyoty, musíte o třídu níž pro Corollu Touring Sports.

Špatná zpráva pro Superb a Passat: Do Česka dorazila nová Toyota Camry

Špatná zpráva pro Superb a Passat: Do Česka dorazila nová Toyota Camry

Ani sedany to však nyní nemají lehké a jejich popularita každým rokem klesá. Během roku 2018 musela Toyota omezit produkci Camry, jelikož poptávka nedosáhla předpokládaných plánů. I přesto lze ale očekávat, že v žebříčcích nejprodávanějších modelů světa bude Camry ještě nějakou tu chvíli zastávat místo kolem první desítky.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků