Nová Toyota C-HR se bude opět vyrábět v Turecku. Zároveň si tu bude vyrábět i akumulátory

Po prosincové premiéře nám Toyota potvrzuje, že se i nová generace C-HR bude vyrábět v Turecku.

Závod Toyota Motor Manufacturing Turkey (TMMT) dříve vyráběl modely Auris a Verso. Nyní se zde produkují Corolla a crossover C-HR. Právě zmíněný crossover se tu bude vyrábět i v nové generaci s novým pohonem. Vůz tak bude prvním plug-in hybridem vyráběným na území Turecka. Při té příležitosti zde bude Toyota vyrábět i akumulátory, což má přispět k naplnění vize o uhlíkové neutralitě na území Evropy do roku 2040.

Vedle linky na výrobu vozidel tak bude TMMT disponovat i novou montážní linkou na baterie pro plug-in hybridní vozy o roční kapacitě 75 tisíc kusů. Linka bude spuštěna v prosinci tohoto roku a přinese závodu šedesát nových pracovních míst. Celkové investice do tohoto projektu dosáhnou přibližně 317 milionů eur. V investicích je ale zahrnuté i rozšíření stávající linky.

Nástupce Toyoty C-HR se představil na začátku loňského prosince. O modelu toho zatím moc nevíme, aktuální zmínění výroby plug-in hybridního pohonu v Turecku je pro nás vlastně potvrzující informací, že auto bude tento druh pohonu mít. Design však tajemstvím není, můžete si jej prohlédnout nahoře v galerii.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (12) Další článek: Chevrolet ukázal novou Corvettu Z06 GT3.R. Vyjede příští rok a dostanete k ní značkovou závodní podporu

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,