Nová Toyota bZ4X má české ceny: Může být dražší než Land Cruiser, ale výbavu má skvělou

První moderní elektromobil japonské značky už zná české ceny. Zanedlouho se s ním budete potkávat na silnicích.

Toyota bZ4X startuje v Česku na částce 1.220.000 Kč v základní výbavě Comfort, která čítá třeba dvouzónovou automatickou klimatizaci, parkovací kameru, bezklíčové odemykání, senzor deště, 18palcová kola, USB-C porty pro cestující vpředu i vzadu a 8palcový displej infotainmentu s navigací a podporou zrcadlení chytrých telefonů.

Výbava Comfort je dostupná pouze ze základním pohonem jednoho elektromotoru, který pohání přední kola výkonem 150 kW (204 koní). Vyšší výbava Prestige startuje s tímto motorem na částce 1.295.000 Kč. Pro ni už lze objednat dvouelektromotorovou verzi s výkonem 160 kW (217 koní) a tím pádem i pohonem všech kol za 1.380.000 Kč.

V této výbavě získáte navíc především přední a zadní parkovací senzory, funkce vyhřívání pro přední sedadla, stěrače čelního okna a volant, bezdrátové nabíjení pro mobilní telefony, funkci adaptivních dálkových světel a větší infotainment. Konfigurace s výbavou Executive startují na částkách 1.410.000 Kč, respektive 1.495.000 Kč.

To znamená ještě vyhřívané čelní okno, zadní parkovací s brzdnou funkcí reagující i na chodce, ostřikovače světlometů, černě lakovanou střechu s panoramatickým oknem, ventilovaná přední sedadla nebo možnost připlatit si audiosystém JBL. V navazující nejvyšší výbavě Premiere Edition ho máte ve standardu.

Vrchol nabídky je dostupný pouze ve výkonnější specifikaci a vyjde na 1.565.000 Kč. Moc dražších Toyot není, vlastně jsou to jen lepší výbavy modelů Highlander, Land Cruiser (základ stojí 1.465.000 Kč), vodíkový Mirai a šestiválcová Supra. Ve výbavě ale nechybí třeba fotovoltaické panely na střeše pro dobíjení baterie a vyhřívaná zadní sedadla.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (7) Další článek: Mini si připomíná vítězství na slavné Tulip Rally 1962. Po těchto unikátech se jenom zapráší

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,