Nová továrna Fordu v Turecku

Fordův joint-venture v Turecku, společnost Ford Otosan oficiálně otevřela novou továrnu na výrobu užitkových vozů. Nový závod je situován 115 km...
Nová továrna Fordu v Turecku
Fordův joint-venture v Turecku, společnost Ford Otosan oficiálně otevřela novou továrnu na výrobu užitkových vozů. Nový závod je situován 115 km východně od Istanbulu v Kocaeli.

Na slavnostním otevření byli přítomni také turecký premiér Mesut Yilmaz a prezident Fordu Jack Nasser.

Investice do nové továrny ve výši 650 milionů dolarů představuje dosud největší investici v tureckém automobilovém průmyslu. Již od ledna letošního roku se v Kocaeli vyrábí Ford Transit. V polovině roku 2002 se k němu přidá nový model - menší užitkový vůz. Po dosažení celkové kapacity továrna zaměstná celkem 4 000 lidí.

Transity vyrobené v Kocaeli jsou určeny hlavně pro turecký trh, jenž je mimochodem druhým největším trhem pro Transit v Evropě (po Velké Británii), zatímco připravovaný menší model se bude vyvážet na další evropské trhy.

Turecký ministerský předseda Yilmaz u příležitosti slavnostního otevření řekl: „ Je to velmi důležitá investice pro tureckou ekonomiku, která přinese nové pracovní příležitosti a cenné příjmy z vývozu.“

Premiér Yilmaz také poděkoval firmě Ford Otosan za pomoc, kterou poskytla obětem zemětřesení v roce 1999. Ford Motor Company a Ford Otosan tehdy společně přispěly částkou 2,5 milionu dolarů na stavbu 116 nových domů pro oběti zemětřesení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků