Nová továrna Fordu v Turecku

Fordův joint-venture v Turecku, společnost Ford Otosan oficiálně otevřela novou továrnu na výrobu užitkových vozů. Nový závod je situován 115 km...
Nová továrna Fordu v Turecku
Fordův joint-venture v Turecku, společnost Ford Otosan oficiálně otevřela novou továrnu na výrobu užitkových vozů. Nový závod je situován 115 km východně od Istanbulu v Kocaeli.

Na slavnostním otevření byli přítomni také turecký premiér Mesut Yilmaz a prezident Fordu Jack Nasser.

Investice do nové továrny ve výši 650 milionů dolarů představuje dosud největší investici v tureckém automobilovém průmyslu. Již od ledna letošního roku se v Kocaeli vyrábí Ford Transit. V polovině roku 2002 se k němu přidá nový model - menší užitkový vůz. Po dosažení celkové kapacity továrna zaměstná celkem 4 000 lidí.

Transity vyrobené v Kocaeli jsou určeny hlavně pro turecký trh, jenž je mimochodem druhým největším trhem pro Transit v Evropě (po Velké Británii), zatímco připravovaný menší model se bude vyvážet na další evropské trhy.

Turecký ministerský předseda Yilmaz u příležitosti slavnostního otevření řekl: „ Je to velmi důležitá investice pro tureckou ekonomiku, která přinese nové pracovní příležitosti a cenné příjmy z vývozu.“

Premiér Yilmaz také poděkoval firmě Ford Otosan za pomoc, kterou poskytla obětem zemětřesení v roce 1999. Ford Motor Company a Ford Otosan tehdy společně přispěly částkou 2,5 milionu dolarů na stavbu 116 nových domů pro oběti zemětřesení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 21 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků