Nová továrna Fordu v Turecku

Fordův joint-venture v Turecku, společnost Ford Otosan oficiálně otevřela novou továrnu na výrobu užitkových vozů. Nový závod je situován 115 km...
Nová továrna Fordu v Turecku
Fordův joint-venture v Turecku, společnost Ford Otosan oficiálně otevřela novou továrnu na výrobu užitkových vozů. Nový závod je situován 115 km východně od Istanbulu v Kocaeli.

Na slavnostním otevření byli přítomni také turecký premiér Mesut Yilmaz a prezident Fordu Jack Nasser.

Investice do nové továrny ve výši 650 milionů dolarů představuje dosud největší investici v tureckém automobilovém průmyslu. Již od ledna letošního roku se v Kocaeli vyrábí Ford Transit. V polovině roku 2002 se k němu přidá nový model - menší užitkový vůz. Po dosažení celkové kapacity továrna zaměstná celkem 4 000 lidí.

Transity vyrobené v Kocaeli jsou určeny hlavně pro turecký trh, jenž je mimochodem druhým největším trhem pro Transit v Evropě (po Velké Británii), zatímco připravovaný menší model se bude vyvážet na další evropské trhy.

Turecký ministerský předseda Yilmaz u příležitosti slavnostního otevření řekl: „ Je to velmi důležitá investice pro tureckou ekonomiku, která přinese nové pracovní příležitosti a cenné příjmy z vývozu.“

Premiér Yilmaz také poděkoval firmě Ford Otosan za pomoc, kterou poskytla obětem zemětřesení v roce 1999. Ford Motor Company a Ford Otosan tehdy společně přispěly částkou 2,5 milionu dolarů na stavbu 116 nových domů pro oběti zemětřesení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků