Nová továrna Fordu v Turecku

Fordův joint-venture v Turecku, společnost Ford Otosan oficiálně otevřela novou továrnu na výrobu užitkových vozů. Nový závod je situován 115 km...
Nová továrna Fordu v Turecku
Fordův joint-venture v Turecku, společnost Ford Otosan oficiálně otevřela novou továrnu na výrobu užitkových vozů. Nový závod je situován 115 km východně od Istanbulu v Kocaeli.

Na slavnostním otevření byli přítomni také turecký premiér Mesut Yilmaz a prezident Fordu Jack Nasser.

Investice do nové továrny ve výši 650 milionů dolarů představuje dosud největší investici v tureckém automobilovém průmyslu. Již od ledna letošního roku se v Kocaeli vyrábí Ford Transit. V polovině roku 2002 se k němu přidá nový model - menší užitkový vůz. Po dosažení celkové kapacity továrna zaměstná celkem 4 000 lidí.

Transity vyrobené v Kocaeli jsou určeny hlavně pro turecký trh, jenž je mimochodem druhým největším trhem pro Transit v Evropě (po Velké Británii), zatímco připravovaný menší model se bude vyvážet na další evropské trhy.

Turecký ministerský předseda Yilmaz u příležitosti slavnostního otevření řekl: „ Je to velmi důležitá investice pro tureckou ekonomiku, která přinese nové pracovní příležitosti a cenné příjmy z vývozu.“

Premiér Yilmaz také poděkoval firmě Ford Otosan za pomoc, kterou poskytla obětem zemětřesení v roce 1999. Ford Motor Company a Ford Otosan tehdy společně přispěly částkou 2,5 milionu dolarů na stavbu 116 nových domů pro oběti zemětřesení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků