Nová Tesla Model Y se ukáže již tento týden. Co můžeme od elektrického SUV čekat?

Tesla se již tento týden chystá na premiéru svého nového SUV Model Y. Ještě před uvedením se tak dostává na povrch hrstka informací, co vlastně od novinky čekat.

Dosud nám Tesla ukázala jen pár upoutávek na chystané SUV s označením Model Y. Po stránce designu nového modelu tak můžeme pouze tápat, i když žádnou revoluci asi nečekejme. Před samotným odhalením ve čtvrtek 14. března se už však dostávají na povrch další informace a také spekulace, co vlastně nový elektromobil Tesly nabídne.

Už máme potvrzeno, že Model Y bude postaven na základě dostupnějšího Modelu 3. Sám Elon Musk přitom uvedl, že novinka bude o 10 % větší a také dražší než Model 3. Dřívější informace mluvily také o možnosti třetí řady sedadel, ačkoliv potvrzeno to zatím není. Stejně tak by si měla novinka z Modelu 3 vypůjčit i jeho interiér s velkou středovou obrazovkou.

Tesla spustila prodej nejlevnějšího Modelu 3. V přepočtu nestojí ani 800.000 Kč

Tesla spustila prodej nejlevnějšího Modelu 3. V přepočtu nestojí ani 800.000 Kč

Přesněji mluvíme o využití přibližně 75 % techniky z Modelu 3. V podstatě tedy půjde o SUV/crossover verzi Modelu 3, jejíž cena by se měla v USA pohybovat okolo 40.000 dolarů (asi 912.000 Kč) za úplně základní verzi s nejnižším dojezdem – od 322 kilometrů po nejschopnější verzi s dojezdem až 442 kilometrů.

Stejně jako u Modelu 3 by poté na trh vstoupily nejdříve dražší a výkonnější varianty Modelu Y, přičemž na základní verze si budou muset zájemci chvíli počkat. A na nejlevnější Model 3 zákazníci čekali poměrně dlouho, do prodeje se dostal teprve nedávno. Tesla přitom plánuje zahájit produkci Modelu Y až na konci roku 2020. Předobjednávky ale určitě spustí již nyní.

Galerie doplněna o Teslu Model 3.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků