Nová Tesla Model Y se ukáže již tento týden. Co můžeme od elektrického SUV čekat?

Tesla se již tento týden chystá na premiéru svého nového SUV Model Y. Ještě před uvedením se tak dostává na povrch hrstka informací, co vlastně od novinky čekat.

Dosud nám Tesla ukázala jen pár upoutávek na chystané SUV s označením Model Y. Po stránce designu nového modelu tak můžeme pouze tápat, i když žádnou revoluci asi nečekejme. Před samotným odhalením ve čtvrtek 14. března se už však dostávají na povrch další informace a také spekulace, co vlastně nový elektromobil Tesly nabídne.

Už máme potvrzeno, že Model Y bude postaven na základě dostupnějšího Modelu 3. Sám Elon Musk přitom uvedl, že novinka bude o 10 % větší a také dražší než Model 3. Dřívější informace mluvily také o možnosti třetí řady sedadel, ačkoliv potvrzeno to zatím není. Stejně tak by si měla novinka z Modelu 3 vypůjčit i jeho interiér s velkou středovou obrazovkou.

Tesla spustila prodej nejlevnějšího Modelu 3. V přepočtu nestojí ani 800.000 Kč

Tesla spustila prodej nejlevnějšího Modelu 3. V přepočtu nestojí ani 800.000 Kč

Přesněji mluvíme o využití přibližně 75 % techniky z Modelu 3. V podstatě tedy půjde o SUV/crossover verzi Modelu 3, jejíž cena by se měla v USA pohybovat okolo 40.000 dolarů (asi 912.000 Kč) za úplně základní verzi s nejnižším dojezdem – od 322 kilometrů po nejschopnější verzi s dojezdem až 442 kilometrů.

Stejně jako u Modelu 3 by poté na trh vstoupily nejdříve dražší a výkonnější varianty Modelu Y, přičemž na základní verze si budou muset zájemci chvíli počkat. A na nejlevnější Model 3 zákazníci čekali poměrně dlouho, do prodeje se dostal teprve nedávno. Tesla přitom plánuje zahájit produkci Modelu Y až na konci roku 2020. Předobjednávky ale určitě spustí již nyní.

Galerie doplněna o Teslu Model 3.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků